Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationaal Hitteplan en andere maatregelen vanwege verwachte hitte

Nationaal Hitteplan en andere maatregelen vanwege verwachte hitte

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachte warmte treedt het Nationaal Hitteplan maandag in werking. Ook worden diverse andere maatregelen genomen. Rijkswaterstaat stelt maandagochtend vanaf 10.00 uur een eigen hitteprotocol in en er geldt ook een smogwaarschuwing omdat er door de hoge temperaturen in een groot deel van Europa smog kan ontstaan. Mensen die gevoelig zijn voor smog kunnen hierdoor klachten krijgen.

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zegt dat het Nationaal Hitteplan wordt ingesteld omdat de hitte ervoor kan zorgen dat kwetsbare groepen, zoals ouderen, gezondheidsproblemen kunnen ervaren. Daarbij kan het gaan om ongemakken zoals vermoeidheid, hoofdpijn en concentratieproblemen. Maar ook om ernstigere problemen zoals uitdroging en hitteberoerte. "Ouderen vormen de kwetsbaarste groep, omdat zij hun lichaamstemperatuur slechter onder controle kunnen houden en minder snel een dorstgevoel hebben", aldus het RIVM.

Bij het hitteprotocol van Rijkswaterstaat worden gestrande automobilisten zo snel mogelijk naar een plek gebracht met voorzieningen, zoals een tankstation. "Een plek waar ze veilig en uit de zon kunnen staan en iets kunnen drinken en eten", aldus een woordvoerder van Rijkswaterstaat.

Meer uit Binnenland

DigiD soms niet bereikbaar door nieuwe ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - DigiD is woensdagochtend opnieuw getroffen door een ddos-aanval. Hierdoor is inloggen soms niet mogelijk voor gebruikers, zegt een woordvoerder van Logius, de organisatie die verantwoordelijk is voor DigiD.

3 minuten geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel al ruim twee weken boven de grens

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel maar niet onder de afgesproken grens van 2000 mensen. Die limiet wordt al zestien dagen op rij overschreden. Dat is de langste aaneengesloten periode sinds eind vorig jaar. Tussen half oktober en begin november 2024 was het aanmeldcentrum achttien dagen achtereen te vol.

1 uur geleden
Winterkoudeopvang voor daklozen Rotterdam gaat woensdag open

ROTTERDAM (ANP) - Vanwege het winterse weer is vanaf woensdag de winteropvang voor daklozen in Rotterdam geopend tot nader bericht.

2 uur geleden
Onderzoek TNO: 1 op de 12 kinderen groeit op in energiearmoede

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.

4 uur geleden
Ruim kwart miljoen Surinamers sinds 1975 naar Nederland verhuisd

DEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.

5 uur geleden
Rode Kruis doet oproep te doneren voor hulp aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."

5 uur geleden
NS koopt voor ruim 400 miljoen euro nieuwe sprinters

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.

9 uur geleden