Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nationaal archief VS geeft dossiers vrij over moord Kennedy

Nationaal archief VS geeft dossiers vrij over moord Kennedy

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse nationale archief heeft nieuwe dossiers vrijgegeven die betrekking hebben op de moord op president John F. Kennedy in november 1963. Het archief was daartoe verplicht nadat de non-profitorganisatie Mary Ferrell Foundation in een rechtszaak vrijgave had afgedwongen.

In totaal werden 12.879 documenten openbaar gemaakt, aldus het archief. Daarmee zijn nog altijd niet alle documenten vrijgeven die de Amerikaanse staat over de moord op JFK bezit. Het Witte Huis heeft namelijk de vrijgave van enkele duizenden documenten geblokkeerd in het belang van de "nationale veiligheid". Volgens president Joe Biden zou volledige vrijgave schadelijk zijn voor de "militaire verdediging, inlichtingenoperaties, wetshandhaving en buitenlandse betrekkingen" van het land.

Het Nationaal Archief heeft de afgelopen jaren diverse malen documenten over de moord vrijgegeven, onder meer exact een jaar geleden, toen het om 1491 dossiers ging. In totaal is nu 97 procent van het archief over de moord, dat in totaal ongeveer 5 miljoen pagina's bevat, vrijgegeven.

Waarnemers verwachten niet dat de jongste vrijgave tot grote revelaties omtrent de moord op Kennedy zullen leiden.

Meer uit Buitenland

Leger Israël zegt lessen te hebben geleerd van hulpincidenten

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.

1 uur geleden
Libanon sluit normale relatie uit met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.

2 uur geleden
UNRWA-baas pleit voor actie: Gaza is kerkhof geworden

AMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.

2 uur geleden
Rel bij Srebrenica-herdenking in Duits parlement

BERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.

3 uur geleden
Duitse coalitiepartners ruziën over benoeming rechters

BERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.

3 uur geleden
Trump lijkt rampendienst FEMA toch niet te willen opheffen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.

5 uur geleden
VN: bijna 800 doden bij poging voedselhulp te bereiken in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

5 uur geleden