Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA: terugkeer Starliner naar aarde uitgesteld

NASA: terugkeer Starliner naar aarde uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - NASA heeft vrijdag gezegd dat de terugkeer van de Starliner naar de aarde is uitgesteld. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie noemde geen nieuwe datum. Oorspronkelijk zou de Starliner met twee astronauten aan boord op 26 juni terugkeren. Starliner is het nieuwe ruimteschip van Boeing.

De Starliner vertrok eerder deze maand naar ruimtestation ISS met de Amerikaanse astronauten Butch Wilmore en Suni Williams. Toen het ruimtevaartuig op 6 juni in de buurt van ISS arriveerde om aan te meren, lukte dat niet meteen door problemen met de voortstuwing. Boeing herschreef de software en paste enkele procedures aan, waarna het ruimtevaartuig alsnog kon aandokken.

Tijdens de vlucht naar het ruimtestation kreeg de Starliner ook te maken met een heliumlekkage. Het loskoppelen van het ruimtestation en de terugkeer naar de aarde zijn zeer complexe handelingen. NASA-functionarissen hebben gezegd dat ze eerst de oorzaak van de technische problemen beter willen begrijpen voor de Starliner begint aan een ruim zes uur durende terugvlucht.

Meer uit Buitenland

Jarenlange celstraf voor voormalige first lady van Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.

27 minuten geleden
Ecuador houdt nationale feestdag na bereiken volgende ronde op WK

QUITO (ANP/RTR) - ‌De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.

37 minuten geleden
Al 55 Fransen verdronken tijdens hittegolf sinds 18 juni

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.

40 minuten geleden
Belgische politie identificeert verdachten van explosie synagoge

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.

42 minuten geleden
Levenslang voor aanslag op kerstmarkt Maagdenburg in 2024

MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.

51 minuten geleden
Twee Spanjaarden dood door aardbeving Venezuela, tachtig vermist

MADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.

1 uur geleden
Zuid-Korea leidt half miljoen dronestrijders op

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.

5 uur geleden