Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA: terugkeer Starliner naar aarde uitgesteld

NASA: terugkeer Starliner naar aarde uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - NASA heeft vrijdag gezegd dat de terugkeer van de Starliner naar de aarde is uitgesteld. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie noemde geen nieuwe datum. Oorspronkelijk zou de Starliner met twee astronauten aan boord op 26 juni terugkeren. Starliner is het nieuwe ruimteschip van Boeing.

De Starliner vertrok eerder deze maand naar ruimtestation ISS met de Amerikaanse astronauten Butch Wilmore en Suni Williams. Toen het ruimtevaartuig op 6 juni in de buurt van ISS arriveerde om aan te meren, lukte dat niet meteen door problemen met de voortstuwing. Boeing herschreef de software en paste enkele procedures aan, waarna het ruimtevaartuig alsnog kon aandokken.

Tijdens de vlucht naar het ruimtestation kreeg de Starliner ook te maken met een heliumlekkage. Het loskoppelen van het ruimtestation en de terugkeer naar de aarde zijn zeer complexe handelingen. NASA-functionarissen hebben gezegd dat ze eerst de oorzaak van de technische problemen beter willen begrijpen voor de Starliner begint aan een ruim zes uur durende terugvlucht.

Meer uit Buitenland

Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

5 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

6 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

10 uur geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

12 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

13 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

13 uur geleden
Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

14 uur geleden