Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA: terugkeer Starliner naar aarde uitgesteld

NASA: terugkeer Starliner naar aarde uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - NASA heeft vrijdag gezegd dat de terugkeer van de Starliner naar de aarde is uitgesteld. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie noemde geen nieuwe datum. Oorspronkelijk zou de Starliner met twee astronauten aan boord op 26 juni terugkeren. Starliner is het nieuwe ruimteschip van Boeing.

De Starliner vertrok eerder deze maand naar ruimtestation ISS met de Amerikaanse astronauten Butch Wilmore en Suni Williams. Toen het ruimtevaartuig op 6 juni in de buurt van ISS arriveerde om aan te meren, lukte dat niet meteen door problemen met de voortstuwing. Boeing herschreef de software en paste enkele procedures aan, waarna het ruimtevaartuig alsnog kon aandokken.

Tijdens de vlucht naar het ruimtestation kreeg de Starliner ook te maken met een heliumlekkage. Het loskoppelen van het ruimtestation en de terugkeer naar de aarde zijn zeer complexe handelingen. NASA-functionarissen hebben gezegd dat ze eerst de oorzaak van de technische problemen beter willen begrijpen voor de Starliner begint aan een ruim zes uur durende terugvlucht.

Meer uit Buitenland

Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

3 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

3 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

3 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

5 uur geleden
Ontduik blowend Duitse militaire dienst, tipt linkse leider

BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.

5 uur geleden
Kallas ziet geen paniek bij EU-ministers over vredesplan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

5 uur geleden
EU veroordeelt wreedheden Soedan, roept op tot staakt-het-vuren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.

5 uur geleden