NASA ontvangt bericht via laser op miljoenen kilometers afstand
PASADENA (ANP) - Het is wetenschappers van NASA gelukt om een bericht te ontvangen dat via een laser werd verzonden op een afstand van bijna 16 miljoen kilometer, schrijft CNN. Het bericht werd verstuurd vanaf de ruimtesonde Psyche die op weg is naar de gelijknamige asteroïde die zich ophoudt in de asteroïdengordel tussen Mars en Jupiter.
De ruimtesonde werd in oktober gelanceerd en legt de komende zes jaar een afstand van 3,6 miljard kilometer af om de asteroïde te bereiken.
Voor het experiment om met een laser over grote afstanden data te zenden en ontvangen werd een laser gebruikt die 10 tot 100 keer sneller data kan versturen dan radiozenders die NASA bij andere missies gebruikt.
De data werden op 14 november ontvangen door de Hale-telescoop in het Palomar-observatorium in Californië, schrijft de Amerikaanse nieuwssite verder. Het is volgens CNN niet de eerste keer dat er berichten per laser zijn verzonden en ontvangen, maar het is wel de eerste keer dat dit vanaf zo'n grote afstand gebeurde.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
11 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
12 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
16 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
18 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden