Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA maakt bekend hoe inslag van sonde op ruimterots is verlopen

NASA maakt bekend hoe inslag van sonde op ruimterots is verlopen

WASHINGTON (ANP) - Ongeveer twee weken geleden sloeg een sonde moedwillig in op een ruimterots. Het was een experiment om te kijken of het ooit mogelijk is om de aarde en de mensheid zo te behoeden voor vernietiging. De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA meldt dinsdag in een eerste update hoe de botsproef is verlopen.

De crashmissie heet Double Asteroid Redirection Test (DART). Een sonde vloog naar de ruimterots Didymos en zijn maantje Dimorphos, op ongeveer 11 miljoen kilometer afstand van de aarde. In de nacht van 26 op 27 september volgde het geplande einde: de DART-sonde knalde met een snelheid van ongeveer 6 kilometer per seconde tegen Dimorphos. Die rots moet daardoor in een iets kortere baan rond Didymos gaan draaien.

Didymos en Dimorphos vormen geen enkel gevaar voor de aarde, en het experiment verandert daar niets aan. Maar als er ooit een keer een ruimterots richting de aarde raast, is het misschien mogelijk om die ruim van tevoren een zetje te geven. Als dat bij DART werkt, werkt het dan misschien ook, is de gedachte. Een subtiele duw zou dan het verschil kunnen beteken tussen een verwoestende voltreffer en een misser.

Meer uit Buitenland

Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

1 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

1 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

5 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

6 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

7 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

9 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

10 uur geleden