Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA laat tweetal bedrijven nieuwe ruimtepakken ontwikkelen

NASA laat tweetal bedrijven nieuwe ruimtepakken ontwikkelen

HOUSTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ruimteagentschap NASA laat nieuwe ruimtepakken ontwikkelen voor astronauten. De NASA gunde de opdracht na een aanbestedingsprocedure van een jaar aan de Amerikaanse bedrijven Axiom Space en Collins Aerospace. De ontwikkeling van nieuwe ruimtepakken staat al enige tijd op de planning, maar werd geplaagd door vertragingen en andere problemen.

De ruimtepakken die NASA-astronauten momenteel dragen in het internationale ruimtestation ISS raken snel verouderd. Zo zijn er incidenten bekend van water dat zich ophoopte in helmen tijdens ruimtewandelingen. De nieuwe pakken kunnen al in 2025 klaar zijn voor de eerste tests. De uitrustingen zijn bedoeld voor gebruik door NASA-astronauten op de Artemis-missie, die voor het eerst sinds het begin van de jaren zeventig weer Amerikaanse astronauten op de maan zal doen landen. Uiteindelijk is het de bedoeling dat NASA een eerste bemande missie naar Mars uitvoert.

"Dit is een historisch moment voor ons," zei Johnson Space Center-directeur Vanessa Wyche op een persconferentie in Houston. "In deze pakken zal geschiedenis worden geschreven."

Meer uit Financieel

Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

1 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

2 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

4 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

5 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

7 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

7 uur geleden