
NASA: geen bewijs drugsgebruik bij SpaceX door topman Elon Musk
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - NASA is niet op de hoogte van mogelijk drugsgebruik bij ruimtebedrijf SpaceX. Daarmee reageert de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie op een bericht van The Wall Street Journal dat het gebruik van drugs door topman Elon Musk zou leiden tot zorgen bij leidinggevenden en bestuursleden van de bedrijven die Musk leidt. SpaceX heeft momenteel een miljardencontract met NASA om een raket te ontwikkelen die astronauten naar de maan kan brengen.
"We verwachten van onze commerciële partners dat ze aan alle veiligheidseisen op de werkplek voldoen bij het uitvoeren van deze missies en de diensten die ze aan het Amerikaanse volk leveren", meldde NASA in een verklaring. "Het agentschap heeft geen bewijs van niet-naleving door SpaceX over hoe het bedrijf omgaat met de drugs- en alcoholvrije personeelsvoorschriften."
Naast SpaceX staat Musk ook aan het roer van autofabrikant Tesla en is hij eigenaar van het socialemediaplatform X. The Wall Street Journal berichtte eerder deze week op basis van meerdere bronnen dat Musk de laatste tijd vooral zijn toevlucht had genomen tot ketamine. De mensen die de krant sprak zouden bang zijn dat dit gedrag grote gevolgen kan hebben. Niet alleen voor Musks eigen gezondheid, maar ook voor zijn bedrijven en de vele miljarden dollars die daarmee zijn gemoeid.
Musk meldde vrijdag in een bericht op X overigens dat hij en SpaceX-personeel al jaren willekeurige drugstests ondergaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geëindigd. Beleggers leken de ontwikkelingen rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump van zich af te schudden. Ze verwerkten daarnaast onder meer positieve resultaten van Delta Air Lines.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben & Jerry's krijgt voor het eerst een Nederlandse topman. Jochanan Senf komt aan het roer te staan van het ijsmerk dat onderdeel is van de binnenkort af te splitsen ijsdivisie van Unilever. Dat maakt The Magnum Ice Cream Company (TMICC) donderdag bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De bitcoin heeft donderdag opnieuw een recordniveau bereikt. De waarde van de meest verhandelde cryptomunt ter wereld klom donderdagavond tot ruim boven de 113.000 dollar, nadat woensdag nog voor het eerst de grens van 112.000 dollar werd doorbroken.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Tesla wil zijn zelfrijdende taxi's naar het gebied rond San Francisco brengen. Daarmee doet de elektrische autofabrikant onder leiding van Elon Musk een poging het gebruik van het voertuig uit te breiden na de kleinschalige lancering vorige maand in de Texaanse stad Austin.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met aanzienlijke winst gesloten. Beleggers lijken zich weinig aan te trekken van de nieuwe importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. De president heeft inmiddels aan rond de twintig landen brieven gestuurd met importheffingen, die grotendeels overeenkomen met de percentages die Trump al in april had aangekondigd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) vraagt de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid om aandacht voor het concurrentiespeelveld tussen traditionele supermarkten en onlinesupermarkten, zoals Picnic. De marktwaakhond schreef een brief aan de minister naar aanleiding van een mogelijk besluit om een nieuwe supermarkt-cao voor de hele sector verplicht te maken. Picnic wil hiervan worden uitgezonderd.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV schort acties bij het grondpersoneel van KLM op tot na de zomervakantie. De afgelopen weken werden al tot tweemaal toe aangekondigde stakingen op Schiphol door de rechter verboden.
7 uur geleden