NASA benoemt nieuw hoofd bemande ruimtevaart
WASHINGTON (ANP) - Ongeveer twee weken nadat voor het eerst sinds negen jaar weer Amerikaanse astronauten met een Amerikaans ruimtevaarttuig zijn gelanceerd, heeft het bemande ruimtevaartprogramma van NASA weer een nieuwe baas. Kathy Lueders zal de positie overnemen, zo maakte hoofd van het Amerikaanse ruimtevaartagentschap Jim Bridenstine vrijdag (lokale tijd) bekend.
Lueders werkt sinds 1992 bij NASA en leidde eerder het commerciële bemanningsprogramma. De lancering van twee weken stond onder haar toezicht, omdat haar voorganger Doug Loverro een paar dagen daarvoor verrassend genoeg stopte. Waarom hij precies is opgestapt, is nog altijd niet bekend.
Lueders is er nu verantwoordelijk voor dat de twee Amerikaanse astronauten Robert Behnken en Douglas Hurley, die twee weken geleden hun ruimtecapsule succesvol koppelden aan het internationale ruimtestation ISS, veilig naar de aarde terugkeren.
De bemande ruimtevlucht is een samenwerking met het bedrijf SpaceX van Elon Musk. SpaceX wil de resultaten van deze vlucht gebruiken in hun onderzoek naar commerciële vluchten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
17 seconden geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
2 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
7 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
8 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
9 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
11 uur geleden