Napoli wint in Frankfurt en neemt voorschot op kwartfinaleplek
FRANKFURT (ANP) - Napoli heeft een voorschot genomen op een plek in de kwartfinales van de Champions League. De koploper van Italië won de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt, de nummer 6 van de Bundesliga, met 2-0.
Victor Osimhen, in de Serie A al goed voor achttien doelpunten, zette Napoli vlak voor rust op voorsprong. De Nigeriaan tikte raak na een afgemeten voorzet van Hirving Lozano, die op de rechterflank de diepte in was gestuurd. De goal werd ingeluid door balverlies van oud-PSV'er Mario Götze. Kort daarna werd nog een goal van Osimhen afgekeurd wegens buitenspel.
Vlak voor het openingsdoelpunt had Khvicha Kvaratskhelia nog een penalty onbenut gelaten. Zijn inzet werd gekeerd door keeper Kevin Trapp. De strafschop werd toegekend na een zeer ongelukkige overtreding van Aurélio Buta, die toen hij de bal wilde wegwerken - op de rand van het strafschopgebied - per ongeluk op een voet van Osimhen was gaan staan.
Man minder
Na een klein uur moest de thuisploeg met een man minder verder. De Fransman Randal Kolo Muani ging, al dan niet opzettelijk, hard door op André-Frank Zambo Anguissa en kreeg direct rood.
Halverwege de tweede helft maakte Napoli er na een goede aanval 0-2 van. Zambo Anguissa gaf de bal met een curve mee aan Kvaratskhelia en nadat de Georgiër de bal met zijn hak had teruggelegd, krulde Giovanni Di Lorenzo de bal met links in de verre hoek.
Indruk
Napoli had in de groepsfase van de Champions League al indruk gemaakt. De uitwedstrijd tegen Ajax werd met liefst 6-1 gewonnen en in Napels werd het 4-2 tegen de Amsterdammers.
De return in Italië is op woensdag 15 maart.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
14 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
18 uur geleden