Napoli wint in Frankfurt en neemt voorschot op kwartfinaleplek
FRANKFURT (ANP) - Napoli heeft een voorschot genomen op een plek in de kwartfinales van de Champions League. De koploper van Italië won de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt, de nummer 6 van de Bundesliga, met 2-0.
Victor Osimhen, in de Serie A al goed voor achttien doelpunten, zette Napoli vlak voor rust op voorsprong. De Nigeriaan tikte raak na een afgemeten voorzet van Hirving Lozano, die op de rechterflank de diepte in was gestuurd. De goal werd ingeluid door balverlies van oud-PSV'er Mario Götze. Kort daarna werd nog een goal van Osimhen afgekeurd wegens buitenspel.
Vlak voor het openingsdoelpunt had Khvicha Kvaratskhelia nog een penalty onbenut gelaten. Zijn inzet werd gekeerd door keeper Kevin Trapp. De strafschop werd toegekend na een zeer ongelukkige overtreding van Aurélio Buta, die toen hij de bal wilde wegwerken - op de rand van het strafschopgebied - per ongeluk op een voet van Osimhen was gaan staan.
Man minder
Na een klein uur moest de thuisploeg met een man minder verder. De Fransman Randal Kolo Muani ging, al dan niet opzettelijk, hard door op André-Frank Zambo Anguissa en kreeg direct rood.
Halverwege de tweede helft maakte Napoli er na een goede aanval 0-2 van. Zambo Anguissa gaf de bal met een curve mee aan Kvaratskhelia en nadat de Georgiër de bal met zijn hak had teruggelegd, krulde Giovanni Di Lorenzo de bal met links in de verre hoek.
Indruk
Napoli had in de groepsfase van de Champions League al indruk gemaakt. De uitwedstrijd tegen Ajax werd met liefst 6-1 gewonnen en in Napels werd het 4-2 tegen de Amsterdammers.
De return in Italië is op woensdag 15 maart.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
18 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
19 uur geleden