Napoli verzekert zich bij afscheid icoon Insigne van derde plek
NAPELS (ANP) - Napoli heeft zich bij het afscheid van clubicoon Lorenzo Insigne voor eigen publiek verzekerd van minstens de derde plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Luciano Spalletti versloeg degradatiekandidaat Genoa mede dankzij een doelpunt van Insigne met 3-0 en is niet meer te achterhalen door Juventus, dat vierde staat. Napoli was al zeker van deelname aan de Champions League.
Aanvoerder Insigne sprak voor de wedstrijd geëmotioneerd de Napoli-fans toe. Hij noemde de club en de supporters "een enorme familie". Na dit seizoen vertrekt de 30-jarige Italiaan naar Toronto FC in de MLS. Insigne speelde ruim twaalf jaar geleden zijn eerste wedstrijd voor de club uit Zuid-Italië.
Victor Osimhen zorgde na een halfuur voor de openingstreffer, Insigne benutte in de 65e minuut een strafschop. Invaller Stanislav Lobotka maakte in de slotfase de 3-0. Insigne kreeg daarna nog een publiekswissel. Genoa heeft met nog één wedstrijd te gaan 3 punten achterstand op de 'veilige' zeventiende plek.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
10 uur geleden