Napoli verzekert zich bij afscheid icoon Insigne van derde plek
NAPELS (ANP) - Napoli heeft zich bij het afscheid van clubicoon Lorenzo Insigne voor eigen publiek verzekerd van minstens de derde plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Luciano Spalletti versloeg degradatiekandidaat Genoa mede dankzij een doelpunt van Insigne met 3-0 en is niet meer te achterhalen door Juventus, dat vierde staat. Napoli was al zeker van deelname aan de Champions League.
Aanvoerder Insigne sprak voor de wedstrijd geëmotioneerd de Napoli-fans toe. Hij noemde de club en de supporters "een enorme familie". Na dit seizoen vertrekt de 30-jarige Italiaan naar Toronto FC in de MLS. Insigne speelde ruim twaalf jaar geleden zijn eerste wedstrijd voor de club uit Zuid-Italië.
Victor Osimhen zorgde na een halfuur voor de openingstreffer, Insigne benutte in de 65e minuut een strafschop. Invaller Stanislav Lobotka maakte in de slotfase de 3-0. Insigne kreeg daarna nog een publiekswissel. Genoa heeft met nog één wedstrijd te gaan 3 punten achterstand op de 'veilige' zeventiende plek.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
18 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
20 uur geleden