Napoli verzekert zich bij afscheid icoon Insigne van derde plek
NAPELS (ANP) - Napoli heeft zich bij het afscheid van clubicoon Lorenzo Insigne voor eigen publiek verzekerd van minstens de derde plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Luciano Spalletti versloeg degradatiekandidaat Genoa mede dankzij een doelpunt van Insigne met 3-0 en is niet meer te achterhalen door Juventus, dat vierde staat. Napoli was al zeker van deelname aan de Champions League.
Aanvoerder Insigne sprak voor de wedstrijd geëmotioneerd de Napoli-fans toe. Hij noemde de club en de supporters "een enorme familie". Na dit seizoen vertrekt de 30-jarige Italiaan naar Toronto FC in de MLS. Insigne speelde ruim twaalf jaar geleden zijn eerste wedstrijd voor de club uit Zuid-Italië.
Victor Osimhen zorgde na een halfuur voor de openingstreffer, Insigne benutte in de 65e minuut een strafschop. Invaller Stanislav Lobotka maakte in de slotfase de 3-0. Insigne kreeg daarna nog een publiekswissel. Genoa heeft met nog één wedstrijd te gaan 3 punten achterstand op de 'veilige' zeventiende plek.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
15 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 dag geleden