Napoli-trainer Gattuso moest heel erg wennen aan maatregelen
NAPELS (ANP/RTR) - Gennaro Gattuso, de trainer van Napoli, gaf na het 1-1-gelijkspel tegen Internazionale toe dat hij heel erg moest wennen aan voetballen met coronamaatregelen. "Vandaag was het niet eenvoudig, na 95 dagen", zei hij. In de grote voetballanden werd ruim drie maanden niet gevoetbald.
"Alles is veranderd, zelfs naar het stadion komen is anders. Alles was vreemd, maar zowel de staf als de spelers hebben het goed gedaan en de klus geklaard. We zijn erin geslaagd om te beginnen waar we 95 dagen geleden waren gebleven."
Door het gelijkspel van zaterdag verzekerde Napoli zich van een plek in de finale, waarin de club uit Napels het opneemt tegen Juventus. Die finalist speelde een dag eerder doelpuntloos gelijk tegen AC Milan.
Ook de finale wordt gespeeld onder strikte voorwaarden. "Afstand houden is niet gemakkelijk en het is niet leuk. Maar respect voor de duizenden mensen die ons hebben verlaten, het is verschrikkelijk geweest", zei de trainer over de bijna 35.000 mensen die door het coronavirus om het leven kwamen in Italiƫ.
De finale wordt woensdag al gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
7 uur geleden