Napoli rekent in return tegen AC Milan op topscorer Osimhen
MILAAN (ANP) - Napoli rekent volgende week in de return tegen AC Milan in de kwartfinales van de Champions League op Victor Osimhen. De Nigeriaanse spits ontbrak woensdag bij het eerste duel in Milaan vanwege een spierblessure, maar wordt volgens trainer Luciano Spalletti klaargestoomd voor de return dinsdag in Napels.
"Ik weet 100 procent zeker dat Victor dan kan meedoen", zei Spalletti na de 1-0-nederlaag in San Siro. "Zijn hele programma is daarop ingesteld. We hebben hem nu rust gegeven en ook zaterdag, zodat de medische staf z'n werk kan doen."
Zonder de al wat langer geblesseerde Osimhen, de topscorer van de Serie A met 21 doelpunten, moest Napoli het weer afleggen tegen AC Milan. Dat gebeurde ruim een week geleden ook al in de Italiaanse competitie, toen de koploper in het Stadio Diego Armando Maradona met 4-0 werd vernederd door de regerend kampioen.
Schorsingen
Napoli kan tijdens de return vanwege schorsingen geen beroep doen André-Frank Zambo Anguissa en Kim Min-jae. De middenvelder uit Kameroen werd in de 74e minuut van het veld gestuurd na twee gele kaarten kort achter elkaar. De Zuid-Koreaanse verdediger kreeg zijn derde gele kaart van het toernooi omdat hij in de ogen van de scheidsrechter te fel protesteerde.
Spalletti wilde naar eigen zeggen Anguissa wisselen na diens eerste gele kaart in de 70e minuut. "Gedurende een paar minuten dachten we na over wie we dan in de ploeg zouden brengen en had ik even geen oog voor de scheidsrechter. Het is teleurstellend dat we te laat waren en dat hij toen nog een keer geel kreeg."
Kritische opmerkingen
Hoewel de trainer van Napoli in eerste instantie verkondigde niets te willen zeggen over de Roemeense scheidsrechter István Kovács, liet Spalletti zich daarna toch verleiden tot een paar kritische opmerkingen. "Anguissa speelde wel degelijk ook de bal. En als het gaat om de gebaren die Kim maakte, waarom kan je dan wel uit boosheid een hoekvlag doormidden schoppen? Welk signaal geef je dan aan kinderen?" Spalletti doelde daarmee op een actie van aanvaller Rafael Leão van Milan, die na een gemiste kans de paal met de hoekvlag ik stukken schopte, maar daar geen kaart voor kreeg. "Ik hoef niets te zeggen over de beslissingen van de scheidsrechter. Iedereen heeft het zelf gezien."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
25 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
55 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
12 uur geleden