Napoli rekent in return tegen AC Milan op topscorer Osimhen
MILAAN (ANP) - Napoli rekent volgende week in de return tegen AC Milan in de kwartfinales van de Champions League op Victor Osimhen. De Nigeriaanse spits ontbrak woensdag bij het eerste duel in Milaan vanwege een spierblessure, maar wordt volgens trainer Luciano Spalletti klaargestoomd voor de return dinsdag in Napels.
"Ik weet 100 procent zeker dat Victor dan kan meedoen", zei Spalletti na de 1-0-nederlaag in San Siro. "Zijn hele programma is daarop ingesteld. We hebben hem nu rust gegeven en ook zaterdag, zodat de medische staf z'n werk kan doen."
Zonder de al wat langer geblesseerde Osimhen, de topscorer van de Serie A met 21 doelpunten, moest Napoli het weer afleggen tegen AC Milan. Dat gebeurde ruim een week geleden ook al in de Italiaanse competitie, toen de koploper in het Stadio Diego Armando Maradona met 4-0 werd vernederd door de regerend kampioen.
Schorsingen
Napoli kan tijdens de return vanwege schorsingen geen beroep doen André-Frank Zambo Anguissa en Kim Min-jae. De middenvelder uit Kameroen werd in de 74e minuut van het veld gestuurd na twee gele kaarten kort achter elkaar. De Zuid-Koreaanse verdediger kreeg zijn derde gele kaart van het toernooi omdat hij in de ogen van de scheidsrechter te fel protesteerde.
Spalletti wilde naar eigen zeggen Anguissa wisselen na diens eerste gele kaart in de 70e minuut. "Gedurende een paar minuten dachten we na over wie we dan in de ploeg zouden brengen en had ik even geen oog voor de scheidsrechter. Het is teleurstellend dat we te laat waren en dat hij toen nog een keer geel kreeg."
Kritische opmerkingen
Hoewel de trainer van Napoli in eerste instantie verkondigde niets te willen zeggen over de Roemeense scheidsrechter István Kovács, liet Spalletti zich daarna toch verleiden tot een paar kritische opmerkingen. "Anguissa speelde wel degelijk ook de bal. En als het gaat om de gebaren die Kim maakte, waarom kan je dan wel uit boosheid een hoekvlag doormidden schoppen? Welk signaal geef je dan aan kinderen?" Spalletti doelde daarmee op een actie van aanvaller Rafael Leão van Milan, die na een gemiste kans de paal met de hoekvlag ik stukken schopte, maar daar geen kaart voor kreeg. "Ik hoef niets te zeggen over de beslissingen van de scheidsrechter. Iedereen heeft het zelf gezien."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
8 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden