Napoli rekent in return tegen AC Milan op topscorer Osimhen
MILAAN (ANP) - Napoli rekent volgende week in de return tegen AC Milan in de kwartfinales van de Champions League op Victor Osimhen. De Nigeriaanse spits ontbrak woensdag bij het eerste duel in Milaan vanwege een spierblessure, maar wordt volgens trainer Luciano Spalletti klaargestoomd voor de return dinsdag in Napels.
"Ik weet 100 procent zeker dat Victor dan kan meedoen", zei Spalletti na de 1-0-nederlaag in San Siro. "Zijn hele programma is daarop ingesteld. We hebben hem nu rust gegeven en ook zaterdag, zodat de medische staf z'n werk kan doen."
Zonder de al wat langer geblesseerde Osimhen, de topscorer van de Serie A met 21 doelpunten, moest Napoli het weer afleggen tegen AC Milan. Dat gebeurde ruim een week geleden ook al in de Italiaanse competitie, toen de koploper in het Stadio Diego Armando Maradona met 4-0 werd vernederd door de regerend kampioen.
Schorsingen
Napoli kan tijdens de return vanwege schorsingen geen beroep doen André-Frank Zambo Anguissa en Kim Min-jae. De middenvelder uit Kameroen werd in de 74e minuut van het veld gestuurd na twee gele kaarten kort achter elkaar. De Zuid-Koreaanse verdediger kreeg zijn derde gele kaart van het toernooi omdat hij in de ogen van de scheidsrechter te fel protesteerde.
Spalletti wilde naar eigen zeggen Anguissa wisselen na diens eerste gele kaart in de 70e minuut. "Gedurende een paar minuten dachten we na over wie we dan in de ploeg zouden brengen en had ik even geen oog voor de scheidsrechter. Het is teleurstellend dat we te laat waren en dat hij toen nog een keer geel kreeg."
Kritische opmerkingen
Hoewel de trainer van Napoli in eerste instantie verkondigde niets te willen zeggen over de Roemeense scheidsrechter István Kovács, liet Spalletti zich daarna toch verleiden tot een paar kritische opmerkingen. "Anguissa speelde wel degelijk ook de bal. En als het gaat om de gebaren die Kim maakte, waarom kan je dan wel uit boosheid een hoekvlag doormidden schoppen? Welk signaal geef je dan aan kinderen?" Spalletti doelde daarmee op een actie van aanvaller Rafael Leão van Milan, die na een gemiste kans de paal met de hoekvlag ik stukken schopte, maar daar geen kaart voor kreeg. "Ik hoef niets te zeggen over de beslissingen van de scheidsrechter. Iedereen heeft het zelf gezien."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
43 minuten geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
8 uur geleden