Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli rekent in return tegen AC Milan op topscorer Osimhen

Napoli rekent in return tegen AC Milan op topscorer Osimhen

MILAAN (ANP) - Napoli rekent volgende week in de return tegen AC Milan in de kwartfinales van de Champions League op Victor Osimhen. De Nigeriaanse spits ontbrak woensdag bij het eerste duel in Milaan vanwege een spierblessure, maar wordt volgens trainer Luciano Spalletti klaargestoomd voor de return dinsdag in Napels.

"Ik weet 100 procent zeker dat Victor dan kan meedoen", zei Spalletti na de 1-0-nederlaag in San Siro. "Zijn hele programma is daarop ingesteld. We hebben hem nu rust gegeven en ook zaterdag, zodat de medische staf z'n werk kan doen."

Zonder de al wat langer geblesseerde Osimhen, de topscorer van de Serie A met 21 doelpunten, moest Napoli het weer afleggen tegen AC Milan. Dat gebeurde ruim een week geleden ook al in de Italiaanse competitie, toen de koploper in het Stadio Diego Armando Maradona met 4-0 werd vernederd door de regerend kampioen.

Schorsingen

Napoli kan tijdens de return vanwege schorsingen geen beroep doen André-Frank Zambo Anguissa en Kim Min-jae. De middenvelder uit Kameroen werd in de 74e minuut van het veld gestuurd na twee gele kaarten kort achter elkaar. De Zuid-Koreaanse verdediger kreeg zijn derde gele kaart van het toernooi omdat hij in de ogen van de scheidsrechter te fel protesteerde.

Spalletti wilde naar eigen zeggen Anguissa wisselen na diens eerste gele kaart in de 70e minuut. "Gedurende een paar minuten dachten we na over wie we dan in de ploeg zouden brengen en had ik even geen oog voor de scheidsrechter. Het is teleurstellend dat we te laat waren en dat hij toen nog een keer geel kreeg."

Kritische opmerkingen

Hoewel de trainer van Napoli in eerste instantie verkondigde niets te willen zeggen over de Roemeense scheidsrechter István Kovács, liet Spalletti zich daarna toch verleiden tot een paar kritische opmerkingen. "Anguissa speelde wel degelijk ook de bal. En als het gaat om de gebaren die Kim maakte, waarom kan je dan wel uit boosheid een hoekvlag doormidden schoppen? Welk signaal geef je dan aan kinderen?" Spalletti doelde daarmee op een actie van aanvaller Rafael Leão van Milan, die na een gemiste kans de paal met de hoekvlag ik stukken schopte, maar daar geen kaart voor kreeg. "Ik hoef niets te zeggen over de beslissingen van de scheidsrechter. Iedereen heeft het zelf gezien."

Meer uit Voetbal

Brenet mag na kwalificatie met Curaçao duel met Rangers overslaan

LIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.

3 uur geleden
Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

14 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

14 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

16 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

19 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

20 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

21 uur geleden