Napoli ontslaat trainer Mazzarri twee dagen voor duel met Barcelona
NAPELS (ANP/AFP) - Voetbalclub Napoli heeft afscheid genomen van trainer Walter Mazzarri. Dat bevestigde voorzitter Aurelio De Laurentiis bij tv-zender Sky Sport na berichten in Italiaanse media. Het moment is opmerkelijk, want over twee dagen speelt de Italiaanse club in de achtste finales van de Champions League op eigen veld tegen FC Barcelona.
"Walter Mazzarri is een vriend van de familie De Laurentiis en van Napoli. Het is een afscheid dat zeer doet, omdat hij terugkeerde bij onze club op een moeilijk moment", zei De Laurentiis. Mazzarri volgde in november de eveneens ontslagen Rudi Garcia op, maar Napoli ging niet beter presteren en staat inmiddels negende in de Serie A. "We moeten ook rekening houden met onze fans en hen iets extra's geven", aldus De Laurentiis.
De markante voorzitter bevestigde dat Napoli in vergevorderde onderhandeling is met Francesco Calzona, die tussen 2015 en 2018 al assistent-coach was in Napels en momenteel bondscoach is van Slowakije. Volgens media gaat hij beide functies combineren.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
1 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
11 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
16 uur geleden