Napoli ontslaat trainer Mazzarri twee dagen voor duel met Barcelona
NAPELS (ANP/AFP) - Voetbalclub Napoli heeft afscheid genomen van trainer Walter Mazzarri. Dat bevestigde voorzitter Aurelio De Laurentiis bij tv-zender Sky Sport na berichten in Italiaanse media. Het moment is opmerkelijk, want over twee dagen speelt de Italiaanse club in de achtste finales van de Champions League op eigen veld tegen FC Barcelona.
"Walter Mazzarri is een vriend van de familie De Laurentiis en van Napoli. Het is een afscheid dat zeer doet, omdat hij terugkeerde bij onze club op een moeilijk moment", zei De Laurentiis. Mazzarri volgde in november de eveneens ontslagen Rudi Garcia op, maar Napoli ging niet beter presteren en staat inmiddels negende in de Serie A. "We moeten ook rekening houden met onze fans en hen iets extra's geven", aldus De Laurentiis.
De markante voorzitter bevestigde dat Napoli in vergevorderde onderhandeling is met Francesco Calzona, die tussen 2015 en 2018 al assistent-coach was in Napels en momenteel bondscoach is van Slowakije. Volgens media gaat hij beide functies combineren.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden