Napoli ontslaat trainer Mazzarri twee dagen voor duel met Barcelona
NAPELS (ANP/AFP) - Voetbalclub Napoli heeft afscheid genomen van trainer Walter Mazzarri. Dat bevestigde voorzitter Aurelio De Laurentiis bij tv-zender Sky Sport na berichten in Italiaanse media. Het moment is opmerkelijk, want over twee dagen speelt de Italiaanse club in de achtste finales van de Champions League op eigen veld tegen FC Barcelona.
"Walter Mazzarri is een vriend van de familie De Laurentiis en van Napoli. Het is een afscheid dat zeer doet, omdat hij terugkeerde bij onze club op een moeilijk moment", zei De Laurentiis. Mazzarri volgde in november de eveneens ontslagen Rudi Garcia op, maar Napoli ging niet beter presteren en staat inmiddels negende in de Serie A. "We moeten ook rekening houden met onze fans en hen iets extra's geven", aldus De Laurentiis.
De markante voorzitter bevestigde dat Napoli in vergevorderde onderhandeling is met Francesco Calzona, die tussen 2015 en 2018 al assistent-coach was in Napels en momenteel bondscoach is van Slowakije. Volgens media gaat hij beide functies combineren.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
18 uur geleden