Napoli neemt pas in slotfase afstand van Spezia
NAPELS (ANP) - Napoli heeft vier dagen na de galavoorstelling tegen Liverpool (4-1) een benauwde zege op Spezia geboekt (1-0). Giacomo Raspadori zorgde met een doelpunt in de 89e minuut voor veel opluchting bij één van de tegenstanders van Ajax in de groepsfase van de Champions League.
Napoli is na de winst in ieder geval voor even koploper van de Serie A. Atalanta, dat zondag tegen Cremonese speelt, kan de formatie uit Napels weer aflossen.
Napoli was veel sterker dan Spezia maar had moeite met scoren in Stadio Diego Armando Maradona. Victor Osimhen ontbrak bij Napoli. Hij heeft in het duel met Liverpool een hamstringblessure opgelopen en het is nog maar de vraag of hij op 4 oktober de uitwedstrijd tegen Ajax kan spelen. De kampioen van Nederland is op 12 oktober te gast in Napels.
Trainer Luciano Spalletti van Napoli probeerde met invallers Piotr Zielinski, Hirving Lozano, Stanislav Lobotka, Giovanni Simeone en Gianluca Gaetano een beslissing te forceren. Uiteindelijk was het Raspadori die de winst veiligstelde voor de club die dinsdag een uitwedstrijd tegen Rangers FC in de Champions League speelt.
Bij Spezia bleef tweede doelman Jeroen Zoet op de bank.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
10 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
11 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
14 uur geleden