Napoli met overtuiging naar laatste acht Champions League
NAPELS (ANP) - Napoli heeft zich met groot vertoon van macht verzekerd van een plek bij de laatste acht van de Champions League. Dat lukte de club nooit eerder. De koploper van Italië was op eigen veld met 3-0 te sterk voor Eintracht Frankfurt, momenteel subtopper in de Duitse Bundesliga. Napoli had in Duitsland al met 2-0 gewonnen.
Napoli, dat in de groepsfase Ajax uitschakelde, is de derde Italiaanse ploeg in de kwartfinales van de Champions League. Eerder schaarden Internazionale en AC Milan zich al bij de laatste acht.
Victor Osimhen nam twee doelpunten voor zijn rekening in Napels. In de blessuretijd van de eerste helft kopte de Nigeriaanse aanvaller Napoli op voorsprong, kort na rust tikte hij raak na een voorzet van captain Giovanni Di Lorenzo.
Eindstand
Piotr Zielinski bepaalde na ruim een uur de eindstand uit een strafschop. Zielinski was zelf naar de grond gewerkt, door de Zwitser Djibril Sow. In het laatste half uur bleven doelpunten uit en werd de volledige voorhoede van de thuisploeg naar de kant gehaald door trainer Luciano Spalletti.
De Duitsers waren aanvallend onmachtig, mede door de absentie van aanvaller Randal Kolo Muani. Hij kreeg in de heenwedstrijd rood en miste dus het duel in Italië.
De wedstrijd werd voorafgegaan door rellen in Napels. Er zijn vermoedelijk honderden Duitse fans in Napels, hoewel zij geen toegang hadden tot het stadion. De Italiaanse autoriteiten verboden dat eerder, uit angst voor ongeregeldheden. De vrees bestond al dat veel Eintracht-fans zich hierdoor niet zouden laten weerhouden de reis toch te maken.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
8 uur geleden