Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli met overtuiging naar laatste acht Champions League

Napoli met overtuiging naar laatste acht Champions League

NAPELS (ANP) - Napoli heeft zich met groot vertoon van macht verzekerd van een plek bij de laatste acht van de Champions League. Dat lukte de club nooit eerder. De koploper van Italië was op eigen veld met 3-0 te sterk voor Eintracht Frankfurt, momenteel subtopper in de Duitse Bundesliga. Napoli had in Duitsland al met 2-0 gewonnen.

Napoli, dat in de groepsfase Ajax uitschakelde, is de derde Italiaanse ploeg in de kwartfinales van de Champions League. Eerder schaarden Internazionale en AC Milan zich al bij de laatste acht.

Victor Osimhen nam twee doelpunten voor zijn rekening in Napels. In de blessuretijd van de eerste helft kopte de Nigeriaanse aanvaller Napoli op voorsprong, kort na rust tikte hij raak na een voorzet van captain Giovanni Di Lorenzo.

Eindstand

Piotr Zielinski bepaalde na ruim een uur de eindstand uit een strafschop. Zielinski was zelf naar de grond gewerkt, door de Zwitser Djibril Sow. In het laatste half uur bleven doelpunten uit en werd de volledige voorhoede van de thuisploeg naar de kant gehaald door trainer Luciano Spalletti.

De Duitsers waren aanvallend onmachtig, mede door de absentie van aanvaller Randal Kolo Muani. Hij kreeg in de heenwedstrijd rood en miste dus het duel in Italië.

De wedstrijd werd voorafgegaan door rellen in Napels. Er zijn vermoedelijk honderden Duitse fans in Napels, hoewel zij geen toegang hadden tot het stadion. De Italiaanse autoriteiten verboden dat eerder, uit angst voor ongeregeldheden. De vrees bestond al dat veel Eintracht-fans zich hierdoor niet zouden laten weerhouden de reis toch te maken.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

38 minuten geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

2 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

3 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

4 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

6 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

7 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

7 uur geleden