Napoli met goed gevoel naar laatste groepsduel Europa League
CROTONE (ANP) - Napoli heeft met een probleemloze 4-0 zege de nummer laatst van de Serie A Crotone verslagen. De ploeg van trainer Gennaro Gattuso profiteert daarmee van het gelijkspel tussen AS Roma en Sassuolo (0-0) en klimt naar de derde plaats op de ranglijst
De ploeg uit Napels speelde bijna de gehele tweede helft met een man meer dankzij een directe rode kaart voor Crotone-middenvelder Jacopo Petriccione. Napoli leidde toen al met 1-0 dankzij een fraaie treffer van Lorenzo Insigne. Na iets meer dan een halfuur draaide hij een schot vanaf de linkerkant het doel in. Na rust kwamen oud-PSV'er Hirving Lozano, Diego Demme en Andrea Petagna ook tot scoren.
Napoli werkt met een goed gevoel toe naar de ontknoping in poule F van de Europa League. Donderdag speelt de ploeg de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en hoopt zich te plaatsen voor de volgende ronde van het toernooi. De Italianen leiden de groep met 10 punten, gevolgd door Sociedad en AZ met 8 punten. De Alkmaarders spelen de slotwedstrijd in Kroatië tegen het al uitgeschakelde HNK Rijeka.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
9 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
21 uur geleden