Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli lijdt kostbare nederlaag in strijd om titel in Italië

Napoli lijdt kostbare nederlaag in strijd om titel in Italië

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel een kostbare nederlaag geleden. Het elftal van trainer Luciano Spalletti ging in eigen stadion onderuit tegen Fiorentina, dat naar de zevende plaats steeg: 2-3. Napoli, voor het laatst kampioen in 1990, boekte vorig weekeinde nog een knappe zege op Atalanta (1-3).

Oud-PSV'er Dries Mertens bracht Napoli zondag na een uur spelen langszij (1-1). Dat leek de aanzet te zijn voor een sterke slotfase van Napoli, maar het was juist Fiorentina dat het duel daarna naar zich toe trok. Jonathan Ikoné schoot in de 66e minuut met links in de verre hoek raak en even later scoorde ook Arthur Cabral voor Fiorentina. De 2-3 van Victor Osimhen kwam te laat voor Napoli.

Koploper AC Milan kan de voorsprong op Napoli zondag bij winst op Torino tot 4 punten vergroten. Internazionale heeft evenveel punten als Napoli, maar speelde een duel minder.

Atalanta

Atalanta verloor voor de tweede keer op rij, dit keer bij Sassuolo (2-1). Marten de Roon ontbrak vanwege een schorsing. Hans Hateboer had wel een basisplaats bij Atalanta. Teun Koopmeiners viel na rust in. De Ivoriaan Hamed Traorè maakte beide doelpunten voor Sassuolo. Pas in de blessuretijd van de tweede helft deed de Colombiaan Luís Muriel wat terug voor Atalanta, dat nu op de achtste plek staat.

Atalanta hoopt zich komende week, ten koste van RB Leipzig, te plaatsen voor de halve finale van de Europa League. Het eerste duel in Duitsland eindigde onbeslist (1-1).

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

2 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

3 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

3 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

5 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

5 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

6 uur geleden