Napoli lijdt kostbare nederlaag in strijd om titel in Italië
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel een kostbare nederlaag geleden. Het elftal van trainer Luciano Spalletti ging in eigen stadion onderuit tegen Fiorentina, dat naar de zevende plaats steeg: 2-3. Napoli, voor het laatst kampioen in 1990, boekte vorig weekeinde nog een knappe zege op Atalanta (1-3).
Oud-PSV'er Dries Mertens bracht Napoli zondag na een uur spelen langszij (1-1). Dat leek de aanzet te zijn voor een sterke slotfase van Napoli, maar het was juist Fiorentina dat het duel daarna naar zich toe trok. Jonathan Ikoné schoot in de 66e minuut met links in de verre hoek raak en even later scoorde ook Arthur Cabral voor Fiorentina. De 2-3 van Victor Osimhen kwam te laat voor Napoli.
Koploper AC Milan kan de voorsprong op Napoli zondag bij winst op Torino tot 4 punten vergroten. Internazionale heeft evenveel punten als Napoli, maar speelde een duel minder.
Atalanta
Atalanta verloor voor de tweede keer op rij, dit keer bij Sassuolo (2-1). Marten de Roon ontbrak vanwege een schorsing. Hans Hateboer had wel een basisplaats bij Atalanta. Teun Koopmeiners viel na rust in. De Ivoriaan Hamed Traorè maakte beide doelpunten voor Sassuolo. Pas in de blessuretijd van de tweede helft deed de Colombiaan Luís Muriel wat terug voor Atalanta, dat nu op de achtste plek staat.
Atalanta hoopt zich komende week, ten koste van RB Leipzig, te plaatsen voor de halve finale van de Europa League. Het eerste duel in Duitsland eindigde onbeslist (1-1).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
9 uur geleden