
Napoli lijdt kostbare nederlaag in strijd om titel in Italië
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel een kostbare nederlaag geleden. Het elftal van trainer Luciano Spalletti ging in eigen stadion onderuit tegen Fiorentina, dat naar de zevende plaats steeg: 2-3. Napoli, voor het laatst kampioen in 1990, boekte vorig weekeinde nog een knappe zege op Atalanta (1-3).
Oud-PSV'er Dries Mertens bracht Napoli zondag na een uur spelen langszij (1-1). Dat leek de aanzet te zijn voor een sterke slotfase van Napoli, maar het was juist Fiorentina dat het duel daarna naar zich toe trok. Jonathan Ikoné schoot in de 66e minuut met links in de verre hoek raak en even later scoorde ook Arthur Cabral voor Fiorentina. De 2-3 van Victor Osimhen kwam te laat voor Napoli.
Koploper AC Milan kan de voorsprong op Napoli zondag bij winst op Torino tot 4 punten vergroten. Internazionale heeft evenveel punten als Napoli, maar speelde een duel minder.
Atalanta
Atalanta verloor voor de tweede keer op rij, dit keer bij Sassuolo (2-1). Marten de Roon ontbrak vanwege een schorsing. Hans Hateboer had wel een basisplaats bij Atalanta. Teun Koopmeiners viel na rust in. De Ivoriaan Hamed Traorè maakte beide doelpunten voor Sassuolo. Pas in de blessuretijd van de tweede helft deed de Colombiaan Luís Muriel wat terug voor Atalanta, dat nu op de achtste plek staat.
Atalanta hoopt zich komende week, ten koste van RB Leipzig, te plaatsen voor de halve finale van de Europa League. Het eerste duel in Duitsland eindigde onbeslist (1-1).
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - Antwerp-aanvaller Vincent Janssen mist vrijwel zeker het restant van de play-offs om de landstitel in België. De Nederlander heeft op de training een blessure aan de knie opgelopen, waarvoor hij maandag moet worden geopereerd. Dat meldt Antwerp zondag.
42 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard mag dankzij een 1-0-zege op Willem II degradatiezorgen vergeten. De ploeg van trainer Danny Buijs maakte een einde aan een slechte reeks die in vier duels slechts 1 punt had opgeleverd. Voor de Tilburgers lijkt na de achtste nederlaag op rij deelname aan de play-offs om promotie/degradatie inmiddels het hoogst haalbare dit seizoen.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De Noorse aanvaller, begin dit jaar overgekomen van Go Ahead Eagles, krijgt na een serie goede invalbeurten de voorkeur boven Mika Godts.
57 minuten geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona-coach Hansi Flick sprak na de zege in de Spaanse bekerfinale tegen Real Madrid van een "perfecte avond". Barcelona won de finale van de Copa del Rey door een doelpunt van Jules Koundé in de verlenging met 3-2. "Om een titel te winnen in een wedstrijd als de Clásico is altijd speciaal", zei de Duitse trainer die de mentaliteit van zijn spelers prees.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti wilde na afloop van de verloren bekerfinale tegen FC Barcelona (3-2) niet praten over de arbitrage. "Ik weet niet wat er tegen het einde gebeurde", zei de Italiaanse trainer vlak na afloop van de wedstrijd waarin Real Madrid drie rode kaarten kreeg.
5 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - Niet alleen verdediger Antonio Rüdiger, maar ook Lucas Vazquez en Jude Bellingham hebben een rode kaart gekregen in de slotfase van de Spaanse bekerfinale tegen FC Barcelona. Rüdiger en Vazquez waren op dat moment al gewisseld. Barcelona won de finale in Sevilla na verlenging met 3-2.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft de Spaanse beker gewonnen. De ploeg van coach Hansi Flick met Frenkie de Jong won in Sevilla de finale van aartsrivaal Real Madrid in de verlenging met 3-2. Jules Koundé maakte het beslissende doelpunt.
14 uur geleden