Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona
NAPELS (ANP) - Napoli en FC Barcelona hebben hun eerste duel in de achtste finales van de Champions League afgesloten met 1-1. Barcelona, met Frenkie de Jong, deed zichzelf daarmee tekort. De ploeg van trainer Xavi kreeg de meeste kansen, maar verzuimde het overwicht om te zetten in een overwinning.
Napoli kwam er in de beginfase niet aan te pas. De nieuwe trainer Francesco Calzona, maandag pas aangesteld, zag zijn ploeg vooral achteruit lopen tegen een dominerend Barcelona dat met Lamine Yamal (16 jaar en 223 dagen) de jongste speler ooit in de knock-outfase van de Champions League had opgesteld.
Napoli-doelman Alex Meret had het druk en onderscheidde zich met een redding in de 22e minuut op een schot van Ilkay Gündogan.
Osimhen
Bij Napoli keerde Victor Osimhen na twee maanden terug in het elftal. De aanvaller bereikte met Nigeria de finale van de Afrika Cup. Pas tegen het einde van de eerste helft vond hij wat meer medespelers in zijn buurt en kreeg de thuisploeg enkele kansjes.
Na een uur zette Robert Lewandowski Barcelona op voorsprong. De Pool schoot tussen twee verdedigers raak op aangeven van Pedri. Het was zijn 93e doelpunt in de Champions League, maar pas zijn tweede dit seizoen in die competitie.
Return
Osimhen maakte een kwartier later, op het punt om gewisseld te worden, gelijk. Hij draaide weg bij Iñigo Martínez en passeerde Marc-André ter Stegen met een laag schot, het eerste van Napoli tussen de palen. In de allerlaatste seconden was Gündogan met een schot nog dicht bij de 2-1, de bal ging net naast.
De return in Barcelona is op dinsdag 12 maart.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
13 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
14 uur geleden