Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona

Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona

NAPELS (ANP) - Napoli en FC Barcelona hebben hun eerste duel in de achtste finales van de Champions League afgesloten met 1-1. Barcelona, met Frenkie de Jong, deed zichzelf daarmee tekort. De ploeg van trainer Xavi kreeg de meeste kansen, maar verzuimde het overwicht om te zetten in een overwinning.

Napoli kwam er in de beginfase niet aan te pas. De nieuwe trainer Francesco Calzona, maandag pas aangesteld, zag zijn ploeg vooral achteruit lopen tegen een dominerend Barcelona dat met Lamine Yamal (16 jaar en 223 dagen) de jongste speler ooit in de knock-outfase van de Champions League had opgesteld.

Napoli-doelman Alex Meret had het druk en onderscheidde zich met een redding in de 22e minuut op een schot van Ilkay Gündogan.

Osimhen

Bij Napoli keerde Victor Osimhen na twee maanden terug in het elftal. De aanvaller bereikte met Nigeria de finale van de Afrika Cup. Pas tegen het einde van de eerste helft vond hij wat meer medespelers in zijn buurt en kreeg de thuisploeg enkele kansjes.

Na een uur zette Robert Lewandowski Barcelona op voorsprong. De Pool schoot tussen twee verdedigers raak op aangeven van Pedri. Het was zijn 93e doelpunt in de Champions League, maar pas zijn tweede dit seizoen in die competitie.

Return

Osimhen maakte een kwartier later, op het punt om gewisseld te worden, gelijk. Hij draaide weg bij Iñigo Martínez en passeerde Marc-André ter Stegen met een laag schot, het eerste van Napoli tussen de palen. In de allerlaatste seconden was Gündogan met een schot nog dicht bij de 2-1, de bal ging net naast.

De return in Barcelona is op dinsdag 12 maart.

Meer uit Voetbal

Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

29 minuten geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

36 minuten geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

3 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

3 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

4 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

6 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

6 uur geleden