Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona

Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona

NAPELS (ANP) - Napoli en FC Barcelona hebben hun eerste duel in de achtste finales van de Champions League afgesloten met 1-1. Barcelona, met Frenkie de Jong, deed zichzelf daarmee tekort. De ploeg van trainer Xavi kreeg de meeste kansen, maar verzuimde het overwicht om te zetten in een overwinning.

Napoli kwam er in de beginfase niet aan te pas. De nieuwe trainer Francesco Calzona, maandag pas aangesteld, zag zijn ploeg vooral achteruit lopen tegen een dominerend Barcelona dat met Lamine Yamal (16 jaar en 223 dagen) de jongste speler ooit in de knock-outfase van de Champions League had opgesteld.

Napoli-doelman Alex Meret had het druk en onderscheidde zich met een redding in de 22e minuut op een schot van Ilkay Gündogan.

Osimhen

Bij Napoli keerde Victor Osimhen na twee maanden terug in het elftal. De aanvaller bereikte met Nigeria de finale van de Afrika Cup. Pas tegen het einde van de eerste helft vond hij wat meer medespelers in zijn buurt en kreeg de thuisploeg enkele kansjes.

Na een uur zette Robert Lewandowski Barcelona op voorsprong. De Pool schoot tussen twee verdedigers raak op aangeven van Pedri. Het was zijn 93e doelpunt in de Champions League, maar pas zijn tweede dit seizoen in die competitie.

Return

Osimhen maakte een kwartier later, op het punt om gewisseld te worden, gelijk. Hij draaide weg bij Iñigo Martínez en passeerde Marc-André ter Stegen met een laag schot, het eerste van Napoli tussen de palen. In de allerlaatste seconden was Gündogan met een schot nog dicht bij de 2-1, de bal ging net naast.

De return in Barcelona is op dinsdag 12 maart.

Meer uit Voetbal

Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

4 minuten geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

9 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

11 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

12 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

12 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

13 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

15 uur geleden