Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona

Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona

NAPELS (ANP) - Napoli en FC Barcelona hebben hun eerste duel in de achtste finales van de Champions League afgesloten met 1-1. Barcelona, met Frenkie de Jong, deed zichzelf daarmee tekort. De ploeg van trainer Xavi kreeg de meeste kansen, maar verzuimde het overwicht om te zetten in een overwinning.

Napoli kwam er in de beginfase niet aan te pas. De nieuwe trainer Francesco Calzona, maandag pas aangesteld, zag zijn ploeg vooral achteruit lopen tegen een dominerend Barcelona dat met Lamine Yamal (16 jaar en 223 dagen) de jongste speler ooit in de knock-outfase van de Champions League had opgesteld.

Napoli-doelman Alex Meret had het druk en onderscheidde zich met een redding in de 22e minuut op een schot van Ilkay Gündogan.

Osimhen

Bij Napoli keerde Victor Osimhen na twee maanden terug in het elftal. De aanvaller bereikte met Nigeria de finale van de Afrika Cup. Pas tegen het einde van de eerste helft vond hij wat meer medespelers in zijn buurt en kreeg de thuisploeg enkele kansjes.

Na een uur zette Robert Lewandowski Barcelona op voorsprong. De Pool schoot tussen twee verdedigers raak op aangeven van Pedri. Het was zijn 93e doelpunt in de Champions League, maar pas zijn tweede dit seizoen in die competitie.

Return

Osimhen maakte een kwartier later, op het punt om gewisseld te worden, gelijk. Hij draaide weg bij Iñigo Martínez en passeerde Marc-André ter Stegen met een laag schot, het eerste van Napoli tussen de palen. In de allerlaatste seconden was Gündogan met een schot nog dicht bij de 2-1, de bal ging net naast.

De return in Barcelona is op dinsdag 12 maart.

Meer uit Voetbal

Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

1 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

1 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

4 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

4 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

4 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

5 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

5 uur geleden