Napoli komt goed weg met gelijkspel tegen Barcelona
NAPELS (ANP) - Napoli en FC Barcelona hebben hun eerste duel in de achtste finales van de Champions League afgesloten met 1-1. Barcelona, met Frenkie de Jong, deed zichzelf daarmee tekort. De ploeg van trainer Xavi kreeg de meeste kansen, maar verzuimde het overwicht om te zetten in een overwinning.
Napoli kwam er in de beginfase niet aan te pas. De nieuwe trainer Francesco Calzona, maandag pas aangesteld, zag zijn ploeg vooral achteruit lopen tegen een dominerend Barcelona dat met Lamine Yamal (16 jaar en 223 dagen) de jongste speler ooit in de knock-outfase van de Champions League had opgesteld.
Napoli-doelman Alex Meret had het druk en onderscheidde zich met een redding in de 22e minuut op een schot van Ilkay Gündogan.
Osimhen
Bij Napoli keerde Victor Osimhen na twee maanden terug in het elftal. De aanvaller bereikte met Nigeria de finale van de Afrika Cup. Pas tegen het einde van de eerste helft vond hij wat meer medespelers in zijn buurt en kreeg de thuisploeg enkele kansjes.
Na een uur zette Robert Lewandowski Barcelona op voorsprong. De Pool schoot tussen twee verdedigers raak op aangeven van Pedri. Het was zijn 93e doelpunt in de Champions League, maar pas zijn tweede dit seizoen in die competitie.
Return
Osimhen maakte een kwartier later, op het punt om gewisseld te worden, gelijk. Hij draaide weg bij Iñigo Martínez en passeerde Marc-André ter Stegen met een laag schot, het eerste van Napoli tussen de palen. In de allerlaatste seconden was Gündogan met een schot nog dicht bij de 2-1, de bal ging net naast.
De return in Barcelona is op dinsdag 12 maart.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
8 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden