Napoli houdt FC Barcelona op gelijkspel
NAPELS (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Napoli en FC Barcelona in de achtste finales van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd. In Napels eindigde het treffen tussen de huidige nummer 6 van Italië en de koploper van Spanje in 1-1.
Napoli nam na een half uur de leiding via Dries Mertens, die de bal fraai in de verre hoek krulde. De Belg evenaarde met zijn doelpunt het clubrecord van de Slowaak Marek Hamsik, die eveneens tot 121 doelpunten kwam voor de Italiaanse club.
Mertens moest in de 54e minuut naar de kant omdat Sergio Busquets op zijn voet was gaan staan. Arek Milik, oud-speler van Ajax, kwam voor Mertens binnen de lijnen. Oud-PSV'er Hirving Lozano zat niet op de bank.
Frenkie de Jong
Drie minuten na die wissel kwam FC Barcelona op gelijke hoogte via Antoine Griezmann, die na goed voorbereidend werk van Nélson Semedo met rechts raak schoot vanaf zo'n 10 meter. Voor FC Barcelona, waar Frenkie de Jong de hele wedstrijd meedeed, was het pas het eerste schot op doel. De bezoekers speelden met weinig risico en waren tevreden met het uitdoelpunt en het gelijkspel.
FC Barcelona speelde de laatste minuten met tien man, omdat Arturo Vidal in de slotfase twee keer geel kreeg. De Chileen ging hard door op Mário Rui en zocht daarna de confrontatie met de Portugees. Vidal is daardoor geschorst voor de volgende wedstrijd tegen Napoli, evenals Busquets.
Return
In de slotfase moest Gerard Pique zich nog laten wisselen met een enkelblessure. Komend weekend wacht FC Barcelona de uitwedstrijd tegen Real Madrid, dat in La Liga twee punten minder heeft.
De return in Spanje is op 18 maart.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
13 uur geleden