Napoli houdt FC Barcelona op gelijkspel
NAPELS (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Napoli en FC Barcelona in de achtste finales van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd. In Napels eindigde het treffen tussen de huidige nummer 6 van Italië en de koploper van Spanje in 1-1.
Napoli nam na een half uur de leiding via Dries Mertens, die de bal fraai in de verre hoek krulde. De Belg evenaarde met zijn doelpunt het clubrecord van de Slowaak Marek Hamsik, die eveneens tot 121 doelpunten kwam voor de Italiaanse club.
Mertens moest in de 54e minuut naar de kant omdat Sergio Busquets op zijn voet was gaan staan. Arek Milik, oud-speler van Ajax, kwam voor Mertens binnen de lijnen. Oud-PSV'er Hirving Lozano zat niet op de bank.
Frenkie de Jong
Drie minuten na die wissel kwam FC Barcelona op gelijke hoogte via Antoine Griezmann, die na goed voorbereidend werk van Nélson Semedo met rechts raak schoot vanaf zo'n 10 meter. Voor FC Barcelona, waar Frenkie de Jong de hele wedstrijd meedeed, was het pas het eerste schot op doel. De bezoekers speelden met weinig risico en waren tevreden met het uitdoelpunt en het gelijkspel.
FC Barcelona speelde de laatste minuten met tien man, omdat Arturo Vidal in de slotfase twee keer geel kreeg. De Chileen ging hard door op Mário Rui en zocht daarna de confrontatie met de Portugees. Vidal is daardoor geschorst voor de volgende wedstrijd tegen Napoli, evenals Busquets.
Return
In de slotfase moest Gerard Pique zich nog laten wisselen met een enkelblessure. Komend weekend wacht FC Barcelona de uitwedstrijd tegen Real Madrid, dat in La Liga twee punten minder heeft.
De return in Spanje is op 18 maart.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
14 uur geleden