Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli houdt FC Barcelona op gelijkspel

Napoli houdt FC Barcelona op gelijkspel

NAPELS (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Napoli en FC Barcelona in de achtste finales van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd. In Napels eindigde het treffen tussen de huidige nummer 6 van Italië en de koploper van Spanje in 1-1.

Napoli nam na een half uur de leiding via Dries Mertens, die de bal fraai in de verre hoek krulde. De Belg evenaarde met zijn doelpunt het clubrecord van de Slowaak Marek Hamsik, die eveneens tot 121 doelpunten kwam voor de Italiaanse club.

Mertens moest in de 54e minuut naar de kant omdat Sergio Busquets op zijn voet was gaan staan. Arek Milik, oud-speler van Ajax, kwam voor Mertens binnen de lijnen. Oud-PSV'er Hirving Lozano zat niet op de bank.

Frenkie de Jong

Drie minuten na die wissel kwam FC Barcelona op gelijke hoogte via Antoine Griezmann, die na goed voorbereidend werk van Nélson Semedo met rechts raak schoot vanaf zo'n 10 meter. Voor FC Barcelona, waar Frenkie de Jong de hele wedstrijd meedeed, was het pas het eerste schot op doel. De bezoekers speelden met weinig risico en waren tevreden met het uitdoelpunt en het gelijkspel.

FC Barcelona speelde de laatste minuten met tien man, omdat Arturo Vidal in de slotfase twee keer geel kreeg. De Chileen ging hard door op Mário Rui en zocht daarna de confrontatie met de Portugees. Vidal is daardoor geschorst voor de volgende wedstrijd tegen Napoli, evenals Busquets.

Return

In de slotfase moest Gerard Pique zich nog laten wisselen met een enkelblessure. Komend weekend wacht FC Barcelona de uitwedstrijd tegen Real Madrid, dat in La Liga twee punten minder heeft.

De return in Spanje is op 18 maart.

Meer uit Voetbal

Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

1 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

10 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

12 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

14 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

15 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

17 uur geleden