Napoli houdt FC Barcelona op gelijkspel
NAPELS (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Napoli en FC Barcelona in de achtste finales van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd. In Napels eindigde het treffen tussen de huidige nummer 6 van Italië en de koploper van Spanje in 1-1.
Napoli nam na een half uur de leiding via Dries Mertens, die de bal fraai in de verre hoek krulde. De Belg evenaarde met zijn doelpunt het clubrecord van de Slowaak Marek Hamsik, die eveneens tot 121 doelpunten kwam voor de Italiaanse club.
Mertens moest in de 54e minuut naar de kant omdat Sergio Busquets op zijn voet was gaan staan. Arek Milik, oud-speler van Ajax, kwam voor Mertens binnen de lijnen. Oud-PSV'er Hirving Lozano zat niet op de bank.
Frenkie de Jong
Drie minuten na die wissel kwam FC Barcelona op gelijke hoogte via Antoine Griezmann, die na goed voorbereidend werk van Nélson Semedo met rechts raak schoot vanaf zo'n 10 meter. Voor FC Barcelona, waar Frenkie de Jong de hele wedstrijd meedeed, was het pas het eerste schot op doel. De bezoekers speelden met weinig risico en waren tevreden met het uitdoelpunt en het gelijkspel.
FC Barcelona speelde de laatste minuten met tien man, omdat Arturo Vidal in de slotfase twee keer geel kreeg. De Chileen ging hard door op Mário Rui en zocht daarna de confrontatie met de Portugees. Vidal is daardoor geschorst voor de volgende wedstrijd tegen Napoli, evenals Busquets.
Return
In de slotfase moest Gerard Pique zich nog laten wisselen met een enkelblessure. Komend weekend wacht FC Barcelona de uitwedstrijd tegen Real Madrid, dat in La Liga twee punten minder heeft.
De return in Spanje is op 18 maart.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
5 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
6 uur geleden