Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napoli herstelt zich en boekt bij Sampdoria eerste zege van 2023

Napoli herstelt zich en boekt bij Sampdoria eerste zege van 2023

GENOA (ANP) - De Italiaanse koploper Napoli heeft de eerste zege van het nieuwe jaar binnen. De club uit Napels herstelde zich van de nederlaag tegen Internazionale van woensdag (1-0) en won de uitwedstrijd tegen Sampdoria met 2-0.

Victor Osimhen zette Napoli na 19 minuten op voorsprong door bij de eerste paal raak te schieten na een voorzet vanaf de linkerflank van de Portugese verdediger Mário Rui. Voor Osimhen was het al zijn tiende doelpunt van het seizoen.

Matteo Politano had al na een paar minuten een penalty gemist namens Napoli, dat vlak voor tijd wel een strafschop benutte. In de 82e minuut schoot Eljif Elmas uit Noord-Macedonië feilloos raak.

Man minder

De thuisploeg speelde de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor de Venezolaan Tomás Rincón, die werd weggestuurd na een harde tackle. Bij Sampdoria deed de Nederlandse verdediger Bram Nuytinck de hele wedstrijd mee, Sam Lammers werd kort na de 0-2 naar de kant gehaald.

Napoli boekte al de veertiende zege van het seizoen. De ploeg van trainer Luciano Spalletti heeft 7 punten meer dan Juventus, dat zaterdag Udinese met 1-0 de baas was. Vrijdag staat in Napels de topper tussen Napoli en Juventus op het programma.

Meer uit Voetbal

Ajax gaf vorig seizoen 21,5 miljoen euro uit aan voetbalmakelaars

ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.

1 uur geleden
Oranje begint met Lang aan laatste training voor duel met Ecuador

ZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.

1 uur geleden
WK-ganger Kaapverdië wint oefenduel met Finland na strafschoppen

AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.

5 uur geleden
Frankrijk wint ook van Colombia in oefenwedstrijd

LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.

14 uur geleden
Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

20 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

21 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

22 uur geleden