Napoli herstelt zich en boekt bij Sampdoria eerste zege van 2023
GENOA (ANP) - De Italiaanse koploper Napoli heeft de eerste zege van het nieuwe jaar binnen. De club uit Napels herstelde zich van de nederlaag tegen Internazionale van woensdag (1-0) en won de uitwedstrijd tegen Sampdoria met 2-0.
Victor Osimhen zette Napoli na 19 minuten op voorsprong door bij de eerste paal raak te schieten na een voorzet vanaf de linkerflank van de Portugese verdediger Mário Rui. Voor Osimhen was het al zijn tiende doelpunt van het seizoen.
Matteo Politano had al na een paar minuten een penalty gemist namens Napoli, dat vlak voor tijd wel een strafschop benutte. In de 82e minuut schoot Eljif Elmas uit Noord-Macedonië feilloos raak.
Man minder
De thuisploeg speelde de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor de Venezolaan Tomás Rincón, die werd weggestuurd na een harde tackle. Bij Sampdoria deed de Nederlandse verdediger Bram Nuytinck de hele wedstrijd mee, Sam Lammers werd kort na de 0-2 naar de kant gehaald.
Napoli boekte al de veertiende zege van het seizoen. De ploeg van trainer Luciano Spalletti heeft 7 punten meer dan Juventus, dat zaterdag Udinese met 1-0 de baas was. Vrijdag staat in Napels de topper tussen Napoli en Juventus op het programma.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
6 minuten geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal (34) vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Real Madrid. Real meldt dat de aanvoerder en de club hebben besloten het "prachtige hoofdstuk" te sluiten. Carvajal had een aflopend contract bij de huidige nummer 2 van Spanje.
15 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
15 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
15 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
17 uur geleden