Napoli herstelt zich en boekt bij Sampdoria eerste zege van 2023
GENOA (ANP) - De Italiaanse koploper Napoli heeft de eerste zege van het nieuwe jaar binnen. De club uit Napels herstelde zich van de nederlaag tegen Internazionale van woensdag (1-0) en won de uitwedstrijd tegen Sampdoria met 2-0.
Victor Osimhen zette Napoli na 19 minuten op voorsprong door bij de eerste paal raak te schieten na een voorzet vanaf de linkerflank van de Portugese verdediger Mário Rui. Voor Osimhen was het al zijn tiende doelpunt van het seizoen.
Matteo Politano had al na een paar minuten een penalty gemist namens Napoli, dat vlak voor tijd wel een strafschop benutte. In de 82e minuut schoot Eljif Elmas uit Noord-Macedonië feilloos raak.
Man minder
De thuisploeg speelde de hele tweede helft met een man minder na een rode kaart voor de Venezolaan Tomás Rincón, die werd weggestuurd na een harde tackle. Bij Sampdoria deed de Nederlandse verdediger Bram Nuytinck de hele wedstrijd mee, Sam Lammers werd kort na de 0-2 naar de kant gehaald.
Napoli boekte al de veertiende zege van het seizoen. De ploeg van trainer Luciano Spalletti heeft 7 punten meer dan Juventus, dat zaterdag Udinese met 1-0 de baas was. Vrijdag staat in Napels de topper tussen Napoli en Juventus op het programma.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
7 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
7 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
8 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
9 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
9 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
10 uur geleden