Napoli groepswinnaar na remise in Stadio Diego Armando Maradona
NAPELS (ANP) - In een historische thuiswedstrijd heeft Napoli zich verzekerd van de eindzege in groep F van de Europa League. De Italiaanse club stond concurrent Real Sociedad een gelijkspel toe: 1-1. Daarmee plaatste de ploeg van trainer Gennaro Gattuso zich als groepswinnaar voor de volgende ronde en had de Spaanse tegenstander als nummer 2, met dank aan het verliezende AZ (2-1 bij HNK Rijeka), ook reden tot juichen.
Het duel met Real Sociedad was voor Napoli de eerste wedstrijd in Stadio Diego Armando Maradona. Na het overlijden van de legendarische Argentijn, vorige maand op 60-jarige leeftijd, besloten het stadsbestuur en de clubleiding het Stadio San Paolo naar hem te vernoemen. Aan de hand van Maradona won Napoli landstitels in 1987 en 1990 en tevens de UEFA Cup in 1989.
Het eerste doelpunt in de omgedoopte arena kwam op naam van Piotr Zielinski. De Pool knalde in de 35e minuut fraai raak. Real Sociedad leek daarna de gelijkmaker niet te kunnen afdwingen, maar de Braziliaan Willian José sloeg in de extra tijd alsnog toe.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
55 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden