Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napleiten grote winnaar bij Dutch Podcast Awards

Napleiten grote winnaar bij Dutch Podcast Awards

DEN HAAG (ANP) - Napleiten heeft maandagavond tijdens de Dutch Podcast Awards de prijs voor beste Nederlandse podcast van 2023 gewonnen. In de podcast van BNR Nieuwsradio praten misdaadjournalist Wouter Laumans en strafpleiter Christian Flokstra met advocaten en officieren van justitie over geruchtmakende strafzaken. De publieksprijs ging naar de podcast Moordzaken waar Carine Voshaar ('Carrie') en Edward van der Marel ('Eddie') elke twee weken spraakmakende moordzaken in Nederland bespreken.

In elke aflevering van Napleiten staat één strafproces centraal. De jury noemt de podcast "zeer inhoudelijk met sterke gasten en interessante zaken". Ook roemt zij het feit dat de podcast nooit sensatiebelust is, "wat in dit genre niet altijd vanzelfsprekend is". Bovendien blijft de podcast altijd begrijpelijk, zo stelt de jury. "Ook voor niet-juridische luisteraars."

De podcast Door de ogen van de koning, waarin Edwin Evers met koning Willem-Alexander over zijn eerste tien jaar als koning praatte, wist geen prijs te winnen. De show was genomineerd in de categorieën Interview en Brandstory. In de categorie Brandstory won de podcast Koffer 23 van Tonny Media. In de categorie Interview ging de eer naar De Liefde van Nu van de Volkskrant, over de nieuwe relatievormen in de moderne wereld.

Andere categorieën

In totaal zijn er dertien verschillende categorieën zoals onder meer Dagelijks, Fictie, Verhalend en Journalistiek. Uit alle categoriewinnaars kiest de vakjury vervolgens de beste podcast van Nederland. Ook NU.nl en Omroep Gelderland vielen maandagavond in de prijzen bij de Podcast Awards.

NU.nl werd bekroond voor de podcast Het geheim van Mallorca, over de zaak Carlo Heuvelman. Omroep Gelderland won in de categorie 'beste host' voor de podcast Niet van de Wereld van journalist Maarten Dallinga. Ook de Volkskrant, NRC en NTR kregen onderscheidingen uitgedeeld. De Dutch Podcast Awards zijn een initiatief van BNR Nieuwsradio en werden dit jaar voor de zesde keer uitgereikt. De uitreiking vond plaats in Beeld & Geluid in Hilversum.

Meer uit Binnenland

Veel overlast door grote brand bij recyclingbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.

1 uur geleden
Boeren met tractoren demonstreren in Maas en Waal

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

5 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

7 uur geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

7 uur geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

7 uur geleden
Zorgen bij Delfland om toenemend aantal scheuren in dijken

DELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.

7 uur geleden