Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Napleiten grote winnaar bij Dutch Podcast Awards

Napleiten grote winnaar bij Dutch Podcast Awards

DEN HAAG (ANP) - Napleiten heeft maandagavond tijdens de Dutch Podcast Awards de prijs voor beste Nederlandse podcast van 2023 gewonnen. In de podcast van BNR Nieuwsradio praten misdaadjournalist Wouter Laumans en strafpleiter Christian Flokstra met advocaten en officieren van justitie over geruchtmakende strafzaken. De publieksprijs ging naar de podcast Moordzaken waar Carine Voshaar ('Carrie') en Edward van der Marel ('Eddie') elke twee weken spraakmakende moordzaken in Nederland bespreken.

In elke aflevering van Napleiten staat één strafproces centraal. De jury noemt de podcast "zeer inhoudelijk met sterke gasten en interessante zaken". Ook roemt zij het feit dat de podcast nooit sensatiebelust is, "wat in dit genre niet altijd vanzelfsprekend is". Bovendien blijft de podcast altijd begrijpelijk, zo stelt de jury. "Ook voor niet-juridische luisteraars."

De podcast Door de ogen van de koning, waarin Edwin Evers met koning Willem-Alexander over zijn eerste tien jaar als koning praatte, wist geen prijs te winnen. De show was genomineerd in de categorieën Interview en Brandstory. In de categorie Brandstory won de podcast Koffer 23 van Tonny Media. In de categorie Interview ging de eer naar De Liefde van Nu van de Volkskrant, over de nieuwe relatievormen in de moderne wereld.

Andere categorieën

In totaal zijn er dertien verschillende categorieën zoals onder meer Dagelijks, Fictie, Verhalend en Journalistiek. Uit alle categoriewinnaars kiest de vakjury vervolgens de beste podcast van Nederland. Ook NU.nl en Omroep Gelderland vielen maandagavond in de prijzen bij de Podcast Awards.

NU.nl werd bekroond voor de podcast Het geheim van Mallorca, over de zaak Carlo Heuvelman. Omroep Gelderland won in de categorie 'beste host' voor de podcast Niet van de Wereld van journalist Maarten Dallinga. Ook de Volkskrant, NRC en NTR kregen onderscheidingen uitgedeeld. De Dutch Podcast Awards zijn een initiatief van BNR Nieuwsradio en werden dit jaar voor de zesde keer uitgereikt. De uitreiking vond plaats in Beeld & Geluid in Hilversum.

Meer uit Binnenland

Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

9 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

14 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

16 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

23 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

1 dag geleden