Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nancy Pelosi wil weer voorzitter Huis van Afgevaardigden worden

Nancy Pelosi wil weer voorzitter Huis van Afgevaardigden worden

WASHINGTON (ANP) - Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, wil herkozen worden, schrijven CBS News en Fox News. De Democraten hebben volgens een voorlopige tussenstand meer zetels in het Huis dan de Republikeinen.

Volgens CBS News heeft Pelosi een brief geschreven aan elk Democratisch lid van het Huis, met de vraag haar te steunen. In de brief schrijft ze dat ze heel veel respect heeft voor de diversiteit aan meningen binnen de Democratische fractie.

Pelosi doet haar verzoek tot steun na kritiek van meerdere Democraten dat er te veel ruimte zou zijn voor de meer linkse geluiden binnen de partij. Republikeinen zouden hen zodoende te gemakkelijk hebben kunnen bestempelen als 'socialist', wat de meer gematigde afgevaardigden beschadigd zou hebben deze verkiezingen.

Volgens een voorlopige tussenstand opgemaakt door nieuwszender CNN staan de Democraten op 208 van de 435 zetels in het Huis van Afgevaardigden. Ze hebben er twee zetels bijgekregen, maar verloren er zeven, aldus CNN. De Republikeinen staan op 196 zetels. Nog niet alle uitslagen zijn bekend.

Meer uit Buitenland

Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

1 uur geleden
Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

2 uur geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

3 uur geleden
Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

4 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

5 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

8 uur geleden