Nancy Pelosi wil weer voorzitter Huis van Afgevaardigden worden
WASHINGTON (ANP) - Nancy Pelosi, de Democratische voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, wil herkozen worden, schrijven CBS News en Fox News. De Democraten hebben volgens een voorlopige tussenstand meer zetels in het Huis dan de Republikeinen.
Volgens CBS News heeft Pelosi een brief geschreven aan elk Democratisch lid van het Huis, met de vraag haar te steunen. In de brief schrijft ze dat ze heel veel respect heeft voor de diversiteit aan meningen binnen de Democratische fractie.
Pelosi doet haar verzoek tot steun na kritiek van meerdere Democraten dat er te veel ruimte zou zijn voor de meer linkse geluiden binnen de partij. Republikeinen zouden hen zodoende te gemakkelijk hebben kunnen bestempelen als 'socialist', wat de meer gematigde afgevaardigden beschadigd zou hebben deze verkiezingen.
Volgens een voorlopige tussenstand opgemaakt door nieuwszender CNN staan de Democraten op 208 van de 435 zetels in het Huis van Afgevaardigden. Ze hebben er twee zetels bijgekregen, maar verloren er zeven, aldus CNN. De Republikeinen staan op 196 zetels. Nog niet alle uitslagen zijn bekend.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
1 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
2 uur geleden