Nancy Pelosi wil standbeelden verwijderen bij Capitool
WASHINGTON (ANP) - Voorzitter Nancy Pelosi van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft er bij het Congres op aangedrongen alle 11 standbeelden van leiders en soldaten van de Confederatie te laten verwijderen bij het Capitool. "Hun beelden zijn een eerbetoon aan haat, niet aan erfgoed. Ze moeten worden verwijderd", aldus Pelosi in een brief.
"Monumenten voor mannen die wreedheid en barbarij bepleitten om zo'n duidelijk racistisch doel te bereiken, zijn een groteske belediging van de idealen" van de Amerikaanse democratie en vrijheid, schrijft de Democraat.
Het schijven komt op het moment dat er al wekenlang protesten zijn in Amerika tegen racisme en politiegeweld. Die zijn begonnen na de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd door politiegeweld.
De Confederatie bestond uit zuidelijke staten die tijdens de Amerikaanse burgeroorlog van 1861 tot 1865 tegen het noorden vochten. De Confederatie was tegen het afschaffen van de slavernij.
Meer uit Buitenland
LANSING (ANP) - Abdul El-Sayed, een progressieve voormalige gezondheidsfunctionaris die pleit voor het stopzetten van onvoorwaardelijke militaire steun aan Israël, heeft in de staat Michigan de Democratische voorverkiezing voor de Amerikaanse Senaat gewonnen, verwacht NBC News. Andere media hebben El-Sayed nog niet uitgeroepen als winnaar.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag zeventien mensen om het leven gekomen, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook zouden er 44 gewonden zijn gevallen. Lokale autoriteiten spraken eerder van één dode in Kyiv en veertien in de omliggende regio.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen in de nacht van dinsdag op woensdag zijn in de Oekraïense hoofdstad Kyiv en omgeving vijftien mensen om het leven gekomen. Dat meldden lokale autoriteiten, waaronder hulpdiensten.
3 uur geledenRANCHO PALOS VERDES (ANP) - Een gewapende man die foto's en video's maakte op de Trump National Golf Course in het Californische Rancho Palos Verdes, is aangehouden. Het incident vond zondag plaats, twee dagen voor het bezoek van de Amerikaanse president aan die locatie dinsdagavond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het visum van de Braziliaanse ambassadeur in Washington ingetrokken, meldt een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het besluit betekent niet dat de Braziliaanse ambassadeur het land wordt uitgezet, aldus de functionaris.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Uit bedrijf genomen apparatuur van Southern California Edison (SCE) veroorzaakte de dodelijke Eaton-brand, die in januari 2025 aan negentien mensen het leven kostte en een groot deel van de plaats Altadena, bij Los Angeles, verwoestte. Dat blijkt uit een langverwacht onderzoek van de staat Californië, meldt onder meer The Los Angeles Times.
9 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse regering gaat 100 miljoen euro besteden aan schadeherstel in de buurt van Napels na de aardbeving afgelopen vrijdag, meldt de betrokken minister van Bescherming Bevolking, Nello Musumeci. De beving had een kracht van 4.7 en veroorzaakte vooral schade in de gemeente Pozzuoli, ongeveer 10 kilometer ten westen van Napels.
9 uur geleden