Nancy Pelosi test positief op corona
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Nancy Pelosi is positief getest op corona. De Democratische voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft volgens haar woordvoerder Drew Hammill geen klachten. Ze is volledig gevaccineerd.
De 82-jarige Pelosi was woensdag nog in de nabijheid van Joe Biden en andere vooraanstaande politici tijdens een bijeenkomst om wetten te ondertekenen. De Amerikaanse president reageerde negatief bij de virustest, aldus het Witte Huis.
Hammill vertelde dat de trip van een groep congresleden, die onder leiding van Pelosi naar Azië zou gaan, is uitgesteld. Op het programma stond onder meer een bezoek aan Japan. China dreigde donderdag met "strenge tegenmaatregelen" als de Amerikaanse delegatie ook Taiwan zou aandoen.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
14 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.
16 minuten geledenFORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste en Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is opnieuw in hongerstaking gegaan, meldt haar stichting aan CNN. Ze zit al jaren vast, na een veroordeling voor het verspreiden van propaganda. Sindsdien is ze meerdere keren in hongerstaking gegaan, onder meer omdat haar toegang tot medische zorg zou zijn ontzegd.
55 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
2 uur geleden