Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Namibië wil 2026 eigen olie gaan produceren na olievondst Shell

Namibië wil 2026 eigen olie gaan produceren na olievondst Shell

WINDHOEK (ANP/RTR) - Namibië wil in 2026 voor het eerst gaan beginnen met de productie van eigen olie, na een recente olie- en gasvondst door Shell voor de kust van het Afrikaanse land. Dat heeft een overheidsfunctionaris verklaard. Namibië is tot nu toe geen producent van fossiele brandstoffen.

Het is overigens nog onduidelijk of de ontdekkingen groot genoeg zijn voor Shell om door te gaan met de ontwikkeling van het eerste diepwaterveld van het land. Het veld zou volgens schattingen 250 miljoen tot 300 miljoen vaten olie kunnen bevatten. Shell en Qatar Petroleum hebben ieder een belang van 45 procent in het project. Het Namibische staatsbedrijf National Petroleum Corporation of Namibia (NAMCOR) heeft de overige 10 procent in handen.

Namibië probeert al tientallen jaren olie- en gasvelden te ontwikkelen, maar zonder succes. In de afgelopen jaren hebben de offshoreprojecten van het land echter veel buitenlandse bedrijven aangetrokken, waaronder het Amerikaanse ExxonMobil en het Franse TotalEnergies. Dit komt door ontdekkingen van olie en gas in het naburige Zuid-Afrika en in landen als Brazilië en Guyana, die geologische overeenkomsten vertonen met Namibië. Buurland Angola is een grote olie- en gasproducent en lid van oliekartel OPEC.

Meer uit Financieel

Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

49 minuten geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

1 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

2 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

2 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

2 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

3 uur geleden