Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Namibië sluit grens voor kip en ander gevogelte uit Nederland

Namibië sluit grens voor kip en ander gevogelte uit Nederland

WINDHOEK (ANP/RTR) - Namibië voert voorlopig geen kip en ander gevogelte en aanverwante producten uit Nederland meer in vanwege de uitbraak van vogelgriep in ons land. Ook voor producten uit Duitsland, waar de besmettelijke vogelziekte op een ganzenboerderij werd vastgesteld, gaan de grenzen van het land in het zuidwesten van Afrika dicht.

Behalve de import van levend pluimvee en rauwe pluimveeproducten wordt ook de import van levende struisvogels en rauw struisvogelvlees aan banden gelegd. Enkele ladingen met gevogelte uit Nederland en Duitsland worden geweigerd, maakte de overheid van het Afrikaanse land bekend. Die zullen op kosten van de importeur worden vernietigd.

Namibië is maar een kleine handelspartner van Nederland. Uit cijfers van het CBS blijkt dat vorig jaar voor zo'n 2 miljoen euro aan vleesproducten naar het land werd geëxporteerd. Kip en ander pluimvee zijn daar maar een onderdeel van. Tot en met juni dit jaar was de uitvoerwaarde van vlees naar Namibië minder dan 1 miljoen euro.

Sinds vorige week geldt een algehele ophokplicht sinds het vogelgriepvirus werd aangetroffen op een bedrijf in Zeewolde. Ook bij een bedrijf in Grootschermer in Noord-Holland werd dit weekeinde het virus aangetroffen.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

9 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

9 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

9 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

13 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

13 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

14 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

14 uur geleden