Namibië sluit grens voor kip en ander gevogelte uit Nederland
WINDHOEK (ANP/RTR) - Namibië voert voorlopig geen kip en ander gevogelte en aanverwante producten uit Nederland meer in vanwege de uitbraak van vogelgriep in ons land. Ook voor producten uit Duitsland, waar de besmettelijke vogelziekte op een ganzenboerderij werd vastgesteld, gaan de grenzen van het land in het zuidwesten van Afrika dicht.
Behalve de import van levend pluimvee en rauwe pluimveeproducten wordt ook de import van levende struisvogels en rauw struisvogelvlees aan banden gelegd. Enkele ladingen met gevogelte uit Nederland en Duitsland worden geweigerd, maakte de overheid van het Afrikaanse land bekend. Die zullen op kosten van de importeur worden vernietigd.
Namibië is maar een kleine handelspartner van Nederland. Uit cijfers van het CBS blijkt dat vorig jaar voor zo'n 2 miljoen euro aan vleesproducten naar het land werd geëxporteerd. Kip en ander pluimvee zijn daar maar een onderdeel van. Tot en met juni dit jaar was de uitvoerwaarde van vlees naar Namibië minder dan 1 miljoen euro.
Sinds vorige week geldt een algehele ophokplicht sinds het vogelgriepvirus werd aangetroffen op een bedrijf in Zeewolde. Ook bij een bedrijf in Grootschermer in Noord-Holland werd dit weekeinde het virus aangetroffen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
11 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
13 uur geleden