Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAM: sluiten Groningenveld noodzakelijk voor herstel van gebied

NAM: sluiten Groningenveld noodzakelijk voor herstel van gebied

GRONINGEN (ANP) - Het sluiten van het Groningenveld is volgens de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) noodzakelijk voor het herstel van het gaswinningsgebied in Groningen. In een reactie op de kabinetsplannen voor het door aardbevingen getroffen gebied in Groningen erkent het bedrijf een belangrijke rol te hebben gespeeld "in het laten ontstaan van deze crisis".

In de reactie van het kabinet op de parlementaire enquĂȘte wordt ook gewezen naar de NAM. Het bedrijf zegt dat de aandeelhouders in gesprek zijn met het kabinet over het verbeteren van de situatie in Groningen. "Dat verdienen de mensen in Groningen naar wie jarenlang niet goed is geluisterd." Een onderdeel daarvan is dat de NAM zich terugtrekt uit het afhandelen van de schadeclaims van de bewoners.

De NAM zegt ook door te gaan met het opruimen van meerdere gaswinningslocaties die niet meer worden gebruikt. Het bedrijf hoopt op die manier nog steeds werkgelegenheid te verschaffen voor mensen uit de regio en kennis op te bouwen die ook op andere plekken ter wereld ingezet kan worden.

Meer uit Binnenland

Koning vlagt training Moto2 TT Assen af

ASSEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdagmiddag op het TT Circuit in Assen de training in de Moto2-klasse afgevlagd. De koning was bij de sessie aanwezig ter ere van honderd jaar TT in Assen.

16 minuten geleden
Onderzoek: terrorisme is vooral een probleem van 'eigen bodem'

DEN HAAG (ANP) - Terrorisme is in de eerste plaats een "probleem van eigen bodem". Dat is de conclusie van een onderzoek naar verbanden tussen migratie en terrorisme. Vergeleken met het aantal asielaanvragen in Europa is het aantal migranten dat in verband wordt gebracht met radicalisering of aanslagen "oneindig klein". Justitie- en migratieminister David van Weel (VVD) heeft het rapport vrijdag met de Tweede Kamer gedeeld.

40 minuten geleden
Veel vertraging op wegen in en rond Amsterdam door wegwerk

AMSTERDAM (ANP) - Op de wegen in en rond Amsterdam is het vrijdagmiddag erg druk door de afsluiting van de A10 aan de zuidkant van de stad. De wegwerkzaamheden veroorzaken volgens de ANWB "heel veel vertraging" op de wegen rond de hoofdstad.

1 uur geleden
Inloophuizen dak- en thuislozen Amsterdam extra open om warmte

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam gelden in ieder geval maandag en dinsdag extra maatregelen voor dak- en thuisloze mensen door de verwachte hoge temperaturen. Dat meldt de gemeente. Dak- en thuisloze mensen kunnen overdag gebruikmaken van inloophuizen met extra verruimde openingstijden. Daar is beschutting en zijn water en zonnebrand beschikbaar.

2 uur geleden
Nationaal Hitteplan vanaf zondag voor Limburg en Noord-Brabant

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan is vanaf zondag van kracht voor Limburg en Noord-Brabant. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt vrijdag na overleg met het KNMI te hebben besloten het hitteplan voor de twee provincies te activeren. Mogelijk wordt de activering van het Nationaal Hitteplan begin volgende week uitgebreid naar het hele land.

3 uur geleden
Grote kans op een regionale hittegolf door tropische temperaturen

HOUTEN (ANP) - In aanloop naar volgende week stijgt de temperatuur naar zomerse tot mogelijk tropische waarden, meldt Weeronline. In het zuiden en zuidoosten worden temperaturen van rond de 30 graden verwacht. De kans op een regionale hittegolf neemt daardoor toe.

3 uur geleden
VVD wil in Zuid-Holland 100 miljoen euro voor aanpak stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De VVD in Zuid-Holland heeft voorgesteld om 100 miljoen euro vrij te maken voor maatregelen om ruimte te maken op het provinciale stroomnet. Volgens de fractie is dat geld noodzakelijk om in de komende vier jaar netcongestie aan te pakken. De VVD wil op 9 juli, als de Provinciale Staten de voorjaarsnota vaststellen, 100 miljoen uit de algemene reserves halen om het plan te bekostigen.

3 uur geleden