
NAM mag olie blijven winnen uit olieveld onder Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag tot 2035 olie blijven winnen uit het olieveld dat onder Rotterdam ligt. Volgens de Raad van State mocht het kabinet in 2022 toestemming geven voor het zogeheten winningsplan van de NAM, waarin het bedrijf vroeg om verlenging van de oliewinning.
Onder meer het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam, enkele inwoners en een scheepswerf vochten het besluit van het kabinet aan. Zij vinden onder meer dat er te weinig rekening wordt gehouden met de gevolgen van bodemdaling door de oliewinning. Ook zeggen ze dat het winnen van olie niet strookt met de landelijke klimaatambities.
Volgens de Raad van State is voldoende duidelijk dat de verwachte bodemdaling gering is en dat deze geleidelijk en gelijkmatig plaatsvindt, en naar verwachting niet leidt tot schade aan panden. Bovendien wijst de Raad van State erop dat fossiele brandstoffen nu nog een "essentiële rol in de Nederlandse energievoorziening" spelen.
De NAM wint sinds 1984 aardolie uit het olieveld. Het bedrijf wilde tot 2050 boren naar olie, het kabinet besloot toestemming te geven tot en met 2035.
Meer uit Binnenland
WANROIJ (ANP) - Bij een schietincident in Wanroij (Noord-Brabant) is een persoon overleden en iemand gewond geraakt. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. Het incident gebeurde in een woning op de Lamperen, meldt de politie. Het is nog onduidelijk wat zich daar heeft afgespeeld.
28 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De Poolse premier Donald Tusk is maandagochtend aangekomen op het 5 Mei Plein in Wageningen voor de Nationale Viering van de Bevrijding. Hij werd daar ontvangen door onder anderen premier Dick Schoof en de Wageningse burgemeester Floor Vermeulen.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere trajecten in de Randstad rijden maandagochtend geen of minder treinen. Tussen Gouda en Zoetermeer Oost rijden door een wisselstoring geen treinen, reizigers tussen Utrecht en Den Haag hebben daar last van. Een defecte bovenleiding zorgt ervoor dat er tussen Zaandam en Purmerend Overwhere geen treinen rijden. Dat zorgt voor problemen op het traject tussen Amsterdam Sloterdijk en Hoorn Kersenboogerd.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Bij een autobedrijf aan de Hoorn in Alphen aan den Rijn is in de nacht van zondag op maandag een grote brand uitgebroken. Bij de brand komt erg veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - In een flatgebouw aan de Vreeland in Amersfoort heeft in de nacht van zondag op maandag een grote uitslaande brand gewoed. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat meerdere woningen in de flat moesten worden ontruimd. Een persoon is naar het ziekenhuis gebracht. De brand is inmiddels geblust.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen hebben de oorlogsveteranen Mervyn Kersh en Nick Janicki rond middernacht het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken om de overgang van 4 naar 5 mei te markeren. De 100-jarige Kersh uit het Verenigd Koninkrijk en de 101-jarige Janicki uit Canada deden dat samen met burgemeester Floor Vermeulen van Wageningen op het plein voor Hotel De Wereld, waar tachtig jaar geleden werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
9 uur geledenDONGEN (ANP) - In een bedrijfspand in Dongen (Noord-Brabant) is zondagavond een zeer grote brand uitgebroken. Het gaat om een productiebedrijf waar onder meer textiel- en leertoepassingen worden verwerkt, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. Het volledige gebouw staat in brand. De brandweer laat om 02.30 uur weten dat zij het gebouw gecontroleerd zal laten uitbranden.
11 uur geleden