Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAM mag gaswinning in Warffum voorlopig hervatten

NAM mag gaswinning in Warffum voorlopig hervatten

DEN HAAG (ANP) - De NAM mag de gaswinning in Warffum en Molenpolder bij Grijpskerk-Zuid voorlopig hervatten. Dat heeft de Raad van State donderdag besloten na een spoedprocedure. Eerder dit jaar gaf het kabinet toestemming om de gaswinning op beide plaatsen te hervatten. Vorige maand was er in Warffum nog een beving met een kracht van 2.1.

Tegen dat besluit gingen onder meer het college van Gedeputeerde Staten van Groningen en de Groninger Bodem Beweging in beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De voorzieningenrechter ziet geen reden om het besluit van het kabinet te schorsen.

Volgens de rechter wegen de belangen van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) en verantwoordelijk minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei, VVD) zwaarder dan de belangen van de verzoekers. Gevoelens van onveiligheid en onrust verdwijnen niet door een schorsing.

Rechter: mogelijke schade beperkt

Mogelijke schade aan gebouwen door bodemtrillingen zal beperkt zijn, aldus de voorzieningenrechter. Het kabinet meent dat gaswinning uit beide velden van belang is voor de leveringszekerheid van aardgas in Nederland. De NAM kan de winning nu weer opstarten.

"We vinden het jammer dat de voorzieningenrechter de gevoelens van onzekerheid van de bewoners niet zwaarder heeft meegewogen. We richten ons nu op de behandeling van ons beroep tegen het instemmingsbesluit", laat de provincie Groningen in een reactie weten.

'Jojo effect'

Ook de gemeente Het Hogeland, waar Warffum onderdeel van is, reageert teleurgesteld. "Onze argumenten zijn niet overgenomen", aldus wethouder Han Hefting. "Inwoners gaan al jaren gebukt onder de aardbevingsellende. De gaswinning kan nu weer opgestart worden, terwijl de mogelijkheid bestaat dat de NAM uiteindelijk toch moet stoppen. Dat geeft een jojo-effect wat niet uit te leggen is."

Meer uit Binnenland

Steekpartij in horecapand in Assen, twee gewonden

ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.

3 uur geleden
Gewonde bij steekincident in woning in Leende

LEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.

3 uur geleden
29 arrestaties bij onrust in Den Haag, twee agenten gewond

DEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.

5 uur geleden
Grote steden weer rustig na onrust rond WK-zege Marokko

DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.

6 uur geleden
Supporters Marokko rijden toeterend weg na feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.

6 uur geleden
Ook in Utrecht grijpt ME in wegens onrust na WK-wedstrijd Marokko

UTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.

6 uur geleden
ME werkt onrustige menigte de Haagse Schilderswijk uit

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.

8 uur geleden