Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAM gaat alle gas- en oliewinning afstoten

NAM gaat alle gas- en oliewinning afstoten

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) gaat al zijn gas- en oliewinningsactiviteiten afstoten. Om verkoop mogelijk te maken worden die activiteiten in aparte bedrijfjes ondergebracht. Onder de NAM vallen straks alleen nog het Groningenveld, waar volgend jaar de gaskraan van dichtgaat, en twee gasopslagen in Norg en Grijpskerk.

Die gasopslagen zijn de komende jaren nog nodig voor de gaslevering in Nederland. Verder houdt de NAM zich alleen nog bezig met het sluiten van het gasveld in Groningen en de "afwikkeling van de aardbevingenproblematiek" in die provincie.

Het gasbedrijf heeft naar eigen zeggen weinig ruimte om te investeren in de kleine gasvelden in onder meer de Noordzee en Waddenzee, Friesland, Drenthe en Noord- en Zuid-Holland. "We denken dat het daarom goed zou zijn wanneer de kleine velden op termijn worden overgenomen door een operator die meer investeringsruimte heeft", zei NAM-directeur Johan Atema bij de aankondiging. Volgens Atema past dat ook bij het beleid van de overheid die de winning van gas uit de kleine gasvelden op peil wil houden omdat dat goed is voor de leveringszekerheid van gas in Nederland.

De NAM, waar Shell en ExxonMobil samen eigenaar van zijn, wil de reorganisatie volgend jaar afronden. Die stap heeft geen directe gevolgen voor het personeel, stelt het gasbedrijf. De werknemers merken pas wat als er sprake is van een verkoop.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

9 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

10 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

11 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

13 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

13 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

14 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

14 uur geleden