Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAM eist duidelijkheid van overheid over gaswinning Waddenzee

NAM eist duidelijkheid van overheid over gaswinning Waddenzee

DEN HAAG (ANP) - De NAM eist duidelijkheid of het wel of niet naar aardgas mag gaan boren in de Waddenzee bij Ternaard. De boring is omstreden, omdat het schadelijk kan zijn voor de kwetsbare natuur daar. Demissionair minister Christianne van der Wal (Natuur) bevestigt tijdens een debat dat de ministeries van Economische Zaken en Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit een ingebrekestelling hebben ontvangen van de NAM. Verder ging de minister er niet inhoudelijk op in.

Eerder deze week waarschuwde UNESCO Nederland dat de Waddenzee de status van werelderfgoed kan verliezen als onder meer de gaswinning in het gebied door mag gaan. De bodem van de Waddenzee kan verzakken door gaswinning. Als daarbij de zeespiegel ook nog stijgt, verliest de Waddenzee mogelijk haar unieke kenmerk: het droogvallen tijdens eb, waardoor zeevogels voedsel kunnen verzamelen op de moddervlaktes.

UNESCO vergadert deze maand over de staat van de Waddenzee. Een voorstel van de Tweede Kamer om pas na deze vergadering een besluit te nemen over de gaswinning haalde een meerderheid.

Al in 2015 werd de eerste procedure gestart om naar gas te kunnen boren bij het Friese dorp. In 2022 werd een besluit door het kabinet uitgesteld, omdat in de vergunning nog niet de stikstofuitstoot tijdens de aanleg was opgenomen. Dit was wel nodig, nadat de zogeheten bouwvrijstelling wegviel.

Meer uit Binnenland

België staat op tijdig alternatief voor te late Damen-fregatten

BRUSSEL (ANP) - België móet op tijd vervanging hebben voor zijn twee op hun laatste benen lopende fregatten, zegt de Belgische defensiechef. Om de gezamenlijke bouw van zes nieuwe fregatten met Nederland door te zetten, moet daarvoor een oplossing gevonden worden. "Het is voor België primordiaal om die operationele capaciteit te handhaven", stelt generaal Frederik Vansina in een interview met het ANP. "Dat is de drijvende factor."

1 uur geleden
Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse (50) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.

6 uur geleden
EOD vindt geen explosief in tas na bommelding bij vliegbasis

LEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

6 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt worden donderdag voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.

6 uur geleden
OM eist ook in hoger beroep boete tegen ex-burgemeester Groningen

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.

7 uur geleden
MIVD ziet geen intentie bij Rusland voor snel conflict met NAVO

DEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Man aangehouden na bommelding vliegbasis Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdag een man aangehouden na een bommelding bij vliegbasis Leeuwarden. De man riep dat hij een bom bij zich had. Het pakket dat hij bij zich droeg, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onderzocht. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

7 uur geleden