NAM eist duidelijkheid van overheid over gaswinning Waddenzee
DEN HAAG (ANP) - De NAM eist duidelijkheid of het wel of niet naar aardgas mag gaan boren in de Waddenzee bij Ternaard. De boring is omstreden, omdat het schadelijk kan zijn voor de kwetsbare natuur daar. Demissionair minister Christianne van der Wal (Natuur) bevestigt tijdens een debat dat de ministeries van Economische Zaken en Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit een ingebrekestelling hebben ontvangen van de NAM. Verder ging de minister er niet inhoudelijk op in.
Eerder deze week waarschuwde UNESCO Nederland dat de Waddenzee de status van werelderfgoed kan verliezen als onder meer de gaswinning in het gebied door mag gaan. De bodem van de Waddenzee kan verzakken door gaswinning. Als daarbij de zeespiegel ook nog stijgt, verliest de Waddenzee mogelijk haar unieke kenmerk: het droogvallen tijdens eb, waardoor zeevogels voedsel kunnen verzamelen op de moddervlaktes.
UNESCO vergadert deze maand over de staat van de Waddenzee. Een voorstel van de Tweede Kamer om pas na deze vergadering een besluit te nemen over de gaswinning haalde een meerderheid.
Al in 2015 werd de eerste procedure gestart om naar gas te kunnen boren bij het Friese dorp. In 2022 werd een besluit door het kabinet uitgesteld, omdat in de vergunning nog niet de stikstofuitstoot tijdens de aanleg was opgenomen. Dit was wel nodig, nadat de zogeheten bouwvrijstelling wegviel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond ingestemd met het hijsen van de regenboogvlag. Zondag is het coming-out day en dan zal de veelkleurige vlag zichtbaar zijn aan het parlementsgebouw, op initiatief van PRO-Kamerlid Kati Piri.
2 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - De Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied heeft donderdagmiddag (lokale tijd) laten weten dat de Nederlandse Defensie het politiekorps van Sint-Maarten per direct gaat helpen 'in de strijd tegen de criminaliteit'. Defensie in het Caribisch gebied staat de komende periode de lokale politie op het eiland bij. Het is al de vijfde keer in ruim twee jaar dat het eiland aan Nederland militaire hulp heeft gevraagd.
2 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het Gelderse Opheusden is donderdagavond rustig verlopen. Even na 22.30 uur waren de meesten van de 150 demonstranten die zich hadden verzameld bij het gemeentehuis, vertrokken, zag een ANP-verslaggever.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De SBS6-realityreeks De Bondgenoten heeft donderdagavond de Gouden Televizier-Ring gewonnen. Het programma liet Kassa (BNNVARA) en Woeste Grond (AVROTROS) achter zich. De prijs werd uitgereikt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala in Koninklijk Theater Carré.
4 uur geleden