NAM blijft zich verzetten tegen openhouden Groningerveld
ASSEN (ANP) - Gasmaatschappij NAM vindt het nog altijd een slecht idee om het gasveld in Groningen ook na 2022 open te houden. Het kabinet wil een klein deel van het Groningerveld nog jaren beschikbaar houden als reserve, voor het geval dat door extreem koude winters veel meer gas nodig is dan normaal.
De regering besloot in 2018 na jaren van aardbevingsproblematiek de gaswinning in Groningen zo snel mogelijk te beëindigden, met 2030 als uiterste datum. Maar tot uiterlijk 2026 wil het kabinet de optie open houden om in het Groningse gasveld nog gas uit de grond te halen, omdat de kans zou bestaan dat er niet genoeg gas geïmporteerd kan worden.
De NAM houdt vol dat de definitieve sluiting al in 2022 mogelijk is, staat in een reactie op de nieuwste plannen van het kabinet voor de gaswinning. Het concern, in 1947 opgericht om Nederlandse gasvelden te ontginnen, wil zo snel mogelijk weten waar het zelf aan toe is. Directeur Johan Atema wijst er ook op dat Groningers zo snel mogelijk duidelijkheid moeten krijgen.
Volgens Atema is het kabinet te pessimistisch over de leveringszekerheid van gas in de toekomst. Daarbij verwijst NAM naar analyses van gastransporteur GTS van het temperatuurverloop van de afgelopen dertig jaar. Die zouden aantonen dat de reservefunctie van het Groningse gasveld waarschijnlijk nooit zal worden gebruikt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.
41 minuten geledenDEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
3 uur geleden