NAM blijft zich verzetten tegen openhouden Groningerveld
ASSEN (ANP) - Gasmaatschappij NAM vindt het nog altijd een slecht idee om het gasveld in Groningen ook na 2022 open te houden. Het kabinet wil een klein deel van het Groningerveld nog jaren beschikbaar houden als reserve, voor het geval dat door extreem koude winters veel meer gas nodig is dan normaal.
De regering besloot in 2018 na jaren van aardbevingsproblematiek de gaswinning in Groningen zo snel mogelijk te beëindigden, met 2030 als uiterste datum. Maar tot uiterlijk 2026 wil het kabinet de optie open houden om in het Groningse gasveld nog gas uit de grond te halen, omdat de kans zou bestaan dat er niet genoeg gas geïmporteerd kan worden.
De NAM houdt vol dat de definitieve sluiting al in 2022 mogelijk is, staat in een reactie op de nieuwste plannen van het kabinet voor de gaswinning. Het concern, in 1947 opgericht om Nederlandse gasvelden te ontginnen, wil zo snel mogelijk weten waar het zelf aan toe is. Directeur Johan Atema wijst er ook op dat Groningers zo snel mogelijk duidelijkheid moeten krijgen.
Volgens Atema is het kabinet te pessimistisch over de leveringszekerheid van gas in de toekomst. Daarbij verwijst NAM naar analyses van gastransporteur GTS van het temperatuurverloop van de afgelopen dertig jaar. Die zouden aantonen dat de reservefunctie van het Groningse gasveld waarschijnlijk nooit zal worden gebruikt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geleden