Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nakayama bezorgt PEC Zwolle zege op FC Groningen

Nakayama bezorgt PEC Zwolle zege op FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft ook in zijn derde competitiewedstrijd in 2020 punten gepakt. Na twee gelijke spelen won de ploeg van coach John Stegeman met 1-0 van FC Groningen. PEC klom door de zege van de zestiende naar de veertiende plaats.

Het zag er in de eerste helft lang niet naar uit dat de thuisploeg op voorsprong zou komen. FC Groningen kreeg de beste kansen. Romano Postema, die in basis begon voor de aan Stade Reims verkochte Kaj Sierhuis, zag zijn schot gekeerd worden door doelman Michael Zetterer. De keeper redde ook op een kopbal van Joel Asoro.

Vlak voor rust bezorgde Yuta Nakayama PEC de voorsprong. Hij kopte raak uit een corner van Gustavo Hamer. FC Groningen zocht in de tweede helft naar de gelijkmaker, maar kon nauwelijks een gaatje vinden in de defensie van Zwolle. Schoten van Ajdin Hrustic en Ahmed El Messaoudi gingen naast. Invaller Kian Slor bij de Groningers zag zijn schot in blessuretijd op de paal belanden.

Aanvoerder Bram van Polen speelde zijn 206e eredivisiewedstrijd voor PEC. Daarmee passeerde hij Alex Booy en is hij de Zwolle-speler met de meeste eredivisieduels. Van Polen is bezig aan zijn dertiende seizoen bij PEC. Vijf daarvan speelde hij in de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Topper tussen Feyenoord en PSV niet uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - De topper tussen Feyenoord en PSV in de Eredivisie begint zondag 'gewoon' om 14.30 uur. Volgens de club uit Rotterdam is het verzoek om het duel een aantal uur later te laten beginnen afgewezen.

1 uur geleden
Feyenoord wil zondag later tegen PSV spelen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil zondag later aan de topper tegen PSV beginnen. "Dat hebben we aan de KNVB gevraagd", zei trainer Robin van Persie op een persconferentie na de zege op Panathinaikos (3-1) in de Europa League. "Het is qua herstel wel echt een verschil nu we deze wedstrijd tegen Panathinaikos laat op de avond hebben gespeeld. Wij denken dat het fair is. Of we denken dat we kans maken? Zeker, anders zouden we dat verzoek niet doen."

5 uur geleden
SC Freiburg laat FC Utrecht kansloos en wint met 2-0

FREIBURG (ANP) - FC Utrecht heeft ook de derde wedstrijd in de Europa League verloren. De ploeg van trainer Ron Jans ging bij SC Freiburg in Duitsland met 2-0 onderuit. Yuito Suzuki en Vincenzo Grifo scoorden voor de Duitsers.

13 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Panathinaikos eerste zege in Europa League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in het hoofdtoernooi van de Europa League niet langer puntloos. Het elftal van trainer Robin van Persie won tijdens de derde speelronde in De Kuip met 3-1 van Panathinaikos, dat drie weken geleden thuis onderuitging tegen Go Ahead Eagles (1-2).

13 uur geleden
AZ wint dankzij treffer Mijnans van Slovan Bratislava

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de eerste overwinning geboekt in de Conference League. In een regenachtig Alkmaar versloeg de ploeg van coach Maarten Martens Slovan Bratislava met 1-0.

15 uur geleden
Go Ahead Eagles stunt in Europa League met zege op Aston Villa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League voor een grote verrassing gezorgd. De Deventenaren waren voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Aston Villa, dat drie weken eerder nog Feyenoord in De Kuip had verslagen (0-2).

16 uur geleden
Bondscoach Veurink wacht nog met keuze nieuwe aanvoerster Oranje

GDANSK (ANP) - De nieuwe bondscoach Arjan Veurink heeft nog wat langer nodig om een aanvoerster te kiezen voor het Nederlands voetbalelftal. Verdedigster Dominique Janssen is een van de kandidaten en draagt vrijdag de band bij de eerste wedstrijd onder Veurink in en tegen Polen.

18 uur geleden