Nagelsmann verwacht 'zware' wedstrijd tegen Spanje
STUTTGART (ANP) - Gastland Duitsland wil zich vrijdag ten koste van Spanje plaatsen voor de halve finales van het EK voetbal. Bondscoach Julian Nagelsmann gelooft in de kansen van de Duitsers, maar kent ook de kracht van de Spanjaarden.
"Je kunt verder komen in het toernooi, maar je kunt ook worden uitgeschakeld. Het is een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams", gaf Nagelsmann tijdens een persmoment aan.
"Het wordt zwaar. Beide teams zijn sterk in balbezit, hebben kwaliteiten op de counter en kunnen hun tegenstander onder druk zetten. Het zal morgen belangrijk zijn om veel een-tegen-eensituaties in ons voordeel te beslissen."
Spannende strijd
Aanvoerder Ilkay Gündogan verwacht ook een spannende strijd. "Ik weet zeker dat beide teams zullen spelen alsof het een finale is. Het is een compliment als de media zeggen dat we de twee beste ploegen op dit EK zijn. Er is niets beter voor een voetbalfan, of een speler, dan dit soort wedstrijden", aldus de 33-jarige middenvelder van FC Barcelona.
De kwartfinale tussen Duitsland en Spanje wordt vrijdag gespeeld in Stuttgart en begint om 18.00 uur.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
5 uur geleden