Nagelsmann verwacht 'zware' wedstrijd tegen Spanje
STUTTGART (ANP) - Gastland Duitsland wil zich vrijdag ten koste van Spanje plaatsen voor de halve finales van het EK voetbal. Bondscoach Julian Nagelsmann gelooft in de kansen van de Duitsers, maar kent ook de kracht van de Spanjaarden.
"Je kunt verder komen in het toernooi, maar je kunt ook worden uitgeschakeld. Het is een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams", gaf Nagelsmann tijdens een persmoment aan.
"Het wordt zwaar. Beide teams zijn sterk in balbezit, hebben kwaliteiten op de counter en kunnen hun tegenstander onder druk zetten. Het zal morgen belangrijk zijn om veel een-tegen-eensituaties in ons voordeel te beslissen."
Spannende strijd
Aanvoerder Ilkay Gündogan verwacht ook een spannende strijd. "Ik weet zeker dat beide teams zullen spelen alsof het een finale is. Het is een compliment als de media zeggen dat we de twee beste ploegen op dit EK zijn. Er is niets beter voor een voetbalfan, of een speler, dan dit soort wedstrijden", aldus de 33-jarige middenvelder van FC Barcelona.
De kwartfinale tussen Duitsland en Spanje wordt vrijdag gespeeld in Stuttgart en begint om 18.00 uur.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
5 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden