Nagelsmann verwacht 'zware' wedstrijd tegen Spanje
STUTTGART (ANP) - Gastland Duitsland wil zich vrijdag ten koste van Spanje plaatsen voor de halve finales van het EK voetbal. Bondscoach Julian Nagelsmann gelooft in de kansen van de Duitsers, maar kent ook de kracht van de Spanjaarden.
"Je kunt verder komen in het toernooi, maar je kunt ook worden uitgeschakeld. Het is een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams", gaf Nagelsmann tijdens een persmoment aan.
"Het wordt zwaar. Beide teams zijn sterk in balbezit, hebben kwaliteiten op de counter en kunnen hun tegenstander onder druk zetten. Het zal morgen belangrijk zijn om veel een-tegen-eensituaties in ons voordeel te beslissen."
Spannende strijd
Aanvoerder Ilkay Gündogan verwacht ook een spannende strijd. "Ik weet zeker dat beide teams zullen spelen alsof het een finale is. Het is een compliment als de media zeggen dat we de twee beste ploegen op dit EK zijn. Er is niets beter voor een voetbalfan, of een speler, dan dit soort wedstrijden", aldus de 33-jarige middenvelder van FC Barcelona.
De kwartfinale tussen Duitsland en Spanje wordt vrijdag gespeeld in Stuttgart en begint om 18.00 uur.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
15 uur geleden