Nagelsmann verwacht 'zware' wedstrijd tegen Spanje
STUTTGART (ANP) - Gastland Duitsland wil zich vrijdag ten koste van Spanje plaatsen voor de halve finales van het EK voetbal. Bondscoach Julian Nagelsmann gelooft in de kansen van de Duitsers, maar kent ook de kracht van de Spanjaarden.
"Je kunt verder komen in het toernooi, maar je kunt ook worden uitgeschakeld. Het is een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams", gaf Nagelsmann tijdens een persmoment aan.
"Het wordt zwaar. Beide teams zijn sterk in balbezit, hebben kwaliteiten op de counter en kunnen hun tegenstander onder druk zetten. Het zal morgen belangrijk zijn om veel een-tegen-eensituaties in ons voordeel te beslissen."
Spannende strijd
Aanvoerder Ilkay Gündogan verwacht ook een spannende strijd. "Ik weet zeker dat beide teams zullen spelen alsof het een finale is. Het is een compliment als de media zeggen dat we de twee beste ploegen op dit EK zijn. Er is niets beter voor een voetbalfan, of een speler, dan dit soort wedstrijden", aldus de 33-jarige middenvelder van FC Barcelona.
De kwartfinale tussen Duitsland en Spanje wordt vrijdag gespeeld in Stuttgart en begint om 18.00 uur.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
2 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
20 uur geleden