Nagelsmann roept Kleindienst en Blaswich op voor duel met Oranje
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft aanvaller Tim Kleindienst en doelman Janis Blaswich opgeroepen voor de komende Nations League-wedstrijden. Op 14 oktober is Oranje de tegenstander, drie dagen eerder Bosnië en Herzegovina.
De 29-jarige Kleindienst, spelend voor Borussia Mönchengladbach, is voor het eerst geselecteerd voor het Duitse voetbalelftal. Hij is opgeroepen omdat Niclas Füllkrug geblesseerd is. Blaswich, die van 2018 tot 2022 bij Heracles onder de lat stond, dankt zijn uitverkiezing onder meer aan de blessure van Marc-André ter Stegen. Blaswich (33) speelt nu bij RB Leipzig.
Nagelsmann gaf al prijs dat Oliver Baumann van Hoffenheim de komende interlandperiode zijn eerste doelman is. De 34-jarige Baumann speelde nog geen wedstrijd voor de Duitse ploeg. "Olli heeft het verdiend om een interland te spelen", zei Nagelsmann, die Manuel Neuer zag stoppen als international en Ter Stegen zag wegvallen met een zware knieblessure.
Terugkeer
Verdediger Antonio Rüdiger en aanvaller Serge Gnabry keren terug in de selectie van Nagelsmann. Emre Can en Maximilian Beier ontbreken.
Duitsland speelt op 11 oktober in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina en drie dagen later in München tegen het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
18 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
34 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
37 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
3 uur geleden