Nagelsmann roept Kleindienst en Blaswich op voor duel met Oranje
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft aanvaller Tim Kleindienst en doelman Janis Blaswich opgeroepen voor de komende Nations League-wedstrijden. Op 14 oktober is Oranje de tegenstander, drie dagen eerder Bosnië en Herzegovina.
De 29-jarige Kleindienst, spelend voor Borussia Mönchengladbach, is voor het eerst geselecteerd voor het Duitse voetbalelftal. Hij is opgeroepen omdat Niclas Füllkrug geblesseerd is. Blaswich, die van 2018 tot 2022 bij Heracles onder de lat stond, dankt zijn uitverkiezing onder meer aan de blessure van Marc-André ter Stegen. Blaswich (33) speelt nu bij RB Leipzig.
Nagelsmann gaf al prijs dat Oliver Baumann van Hoffenheim de komende interlandperiode zijn eerste doelman is. De 34-jarige Baumann speelde nog geen wedstrijd voor de Duitse ploeg. "Olli heeft het verdiend om een interland te spelen", zei Nagelsmann, die Manuel Neuer zag stoppen als international en Ter Stegen zag wegvallen met een zware knieblessure.
Terugkeer
Verdediger Antonio Rüdiger en aanvaller Serge Gnabry keren terug in de selectie van Nagelsmann. Emre Can en Maximilian Beier ontbreken.
Duitsland speelt op 11 oktober in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina en drie dagen later in München tegen het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
7 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
8 uur geleden