Nagelsmann roept Kleindienst en Blaswich op voor duel met Oranje
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft aanvaller Tim Kleindienst en doelman Janis Blaswich opgeroepen voor de komende Nations League-wedstrijden. Op 14 oktober is Oranje de tegenstander, drie dagen eerder Bosnië en Herzegovina.
De 29-jarige Kleindienst, spelend voor Borussia Mönchengladbach, is voor het eerst geselecteerd voor het Duitse voetbalelftal. Hij is opgeroepen omdat Niclas Füllkrug geblesseerd is. Blaswich, die van 2018 tot 2022 bij Heracles onder de lat stond, dankt zijn uitverkiezing onder meer aan de blessure van Marc-André ter Stegen. Blaswich (33) speelt nu bij RB Leipzig.
Nagelsmann gaf al prijs dat Oliver Baumann van Hoffenheim de komende interlandperiode zijn eerste doelman is. De 34-jarige Baumann speelde nog geen wedstrijd voor de Duitse ploeg. "Olli heeft het verdiend om een interland te spelen", zei Nagelsmann, die Manuel Neuer zag stoppen als international en Ter Stegen zag wegvallen met een zware knieblessure.
Terugkeer
Verdediger Antonio Rüdiger en aanvaller Serge Gnabry keren terug in de selectie van Nagelsmann. Emre Can en Maximilian Beier ontbreken.
Duitsland speelt op 11 oktober in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina en drie dagen later in München tegen het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
1 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
12 uur geleden