Nagelsmann roept Kleindienst en Blaswich op voor duel met Oranje
MÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft aanvaller Tim Kleindienst en doelman Janis Blaswich opgeroepen voor de komende Nations League-wedstrijden. Op 14 oktober is Oranje de tegenstander, drie dagen eerder Bosnië en Herzegovina.
De 29-jarige Kleindienst, spelend voor Borussia Mönchengladbach, is voor het eerst geselecteerd voor het Duitse voetbalelftal. Hij is opgeroepen omdat Niclas Füllkrug geblesseerd is. Blaswich, die van 2018 tot 2022 bij Heracles onder de lat stond, dankt zijn uitverkiezing onder meer aan de blessure van Marc-André ter Stegen. Blaswich (33) speelt nu bij RB Leipzig.
Nagelsmann gaf al prijs dat Oliver Baumann van Hoffenheim de komende interlandperiode zijn eerste doelman is. De 34-jarige Baumann speelde nog geen wedstrijd voor de Duitse ploeg. "Olli heeft het verdiend om een interland te spelen", zei Nagelsmann, die Manuel Neuer zag stoppen als international en Ter Stegen zag wegvallen met een zware knieblessure.
Terugkeer
Verdediger Antonio Rüdiger en aanvaller Serge Gnabry keren terug in de selectie van Nagelsmann. Emre Can en Maximilian Beier ontbreken.
Duitsland speelt op 11 oktober in Zenica tegen Bosnië en Herzegovina en drie dagen later in München tegen het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
15 uur geleden