Nagelsmann pleit voor langere pauzes tussen voetbalcompetities
ZENICA (ANP/RTR) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann pleit voor langere pauzes tussen competities in het voetbal. "Er moet een gezonde balans zijn. Ik denk niet dat er in de toekomst minder wedstrijden zullen zijn. Er zullen juist nog meer wedstrijden bijkomen. We moeten het erover hebben hoe we de pauzes tussen de competities structureren", zei Nagelsmann in een persconferentie in aanloop naar het duel in de Nations League met Bosnië en Herzegovina.
De Duitse bondscoach haakte in op de steeds vollere speelkalender en de luidere roep van spelers om het aantal wedstrijden te verminderen, om overbelasting en blessures te voorkomen. "Ik heb vaak gezegd dat ik niet zal klagen over de kalender, want die grote hoeveelheid wedstrijden financiert onze sport. We kunnen beter kijken naar competities als de NBA (basketbal) of NFL (American football). NBA-basketballers spelen ongeveer 85 wedstrijden, gemiddeld meer dan de meeste voetballers, maar hebben daarna een maandenlange pauze. Dat geldt ook voor de NFL. Dat hebben we niet in het voetbal. De spelers krijgen gewoon geen pauze."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
44 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
18 uur geleden