Nagelsmann klaagt over slechte toestand van veld in Frankfurt
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft flinke kritiek geuit op de staat van het veld in EK-speelstad Frankfurt. Duitsland sluit daar zondag de groepsfase af met een wedstrijd tegen Zwitserland (21.00 uur).
"Ik maak me geen zorgen over het voetballende gedeelte. Ik maak me meer zorgen over het risico op blessures voor de spelers", zei Nagelsmann op een persconferentie. Volgens hem zou de wedstrijd in het ergste geval weleens "kunnen eindigen met gescheurde kruisbanden".
Het veld in Frankfurt is al geruime tijd onderwerp van gesprek. Al in maart, tijdens het oefenduel met het Nederlands elftal (2-1-winst), gleden spelers veel uit. Tijdens het EK gebeurde hetzelfde in de ontmoeting tussen Engeland en Denemarken.
Ongelukken
"Ik wil niemand beledigen, maar het is gewoon niet goed", vervolgde Nagelsmann. "Het is net als rijden met zomerbanden in de winter. Niet echt goed om ongelukken te voorkomen."
Duitsland is na zeges op Schotland (5-1) en Hongarije (2-0) al geplaatst voor de achtste finales. Nagelsmann is echter niet van plan zijn basiself te wijzigen. Robert Andrich, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Maximilian Mittelstädt zijn bij een volgende gele kaart geschorst.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
17 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
23 uur geleden