Nagelsmann klaagt over slechte toestand van veld in Frankfurt
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft flinke kritiek geuit op de staat van het veld in EK-speelstad Frankfurt. Duitsland sluit daar zondag de groepsfase af met een wedstrijd tegen Zwitserland (21.00 uur).
"Ik maak me geen zorgen over het voetballende gedeelte. Ik maak me meer zorgen over het risico op blessures voor de spelers", zei Nagelsmann op een persconferentie. Volgens hem zou de wedstrijd in het ergste geval weleens "kunnen eindigen met gescheurde kruisbanden".
Het veld in Frankfurt is al geruime tijd onderwerp van gesprek. Al in maart, tijdens het oefenduel met het Nederlands elftal (2-1-winst), gleden spelers veel uit. Tijdens het EK gebeurde hetzelfde in de ontmoeting tussen Engeland en Denemarken.
Ongelukken
"Ik wil niemand beledigen, maar het is gewoon niet goed", vervolgde Nagelsmann. "Het is net als rijden met zomerbanden in de winter. Niet echt goed om ongelukken te voorkomen."
Duitsland is na zeges op Schotland (5-1) en Hongarije (2-0) al geplaatst voor de achtste finales. Nagelsmann is echter niet van plan zijn basiself te wijzigen. Robert Andrich, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Maximilian Mittelstädt zijn bij een volgende gele kaart geschorst.
Meer uit Voetbal
GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
8 minuten geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
7 uur geleden