Nagelsmann klaagt over slechte toestand van veld in Frankfurt
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft flinke kritiek geuit op de staat van het veld in EK-speelstad Frankfurt. Duitsland sluit daar zondag de groepsfase af met een wedstrijd tegen Zwitserland (21.00 uur).
"Ik maak me geen zorgen over het voetballende gedeelte. Ik maak me meer zorgen over het risico op blessures voor de spelers", zei Nagelsmann op een persconferentie. Volgens hem zou de wedstrijd in het ergste geval weleens "kunnen eindigen met gescheurde kruisbanden".
Het veld in Frankfurt is al geruime tijd onderwerp van gesprek. Al in maart, tijdens het oefenduel met het Nederlands elftal (2-1-winst), gleden spelers veel uit. Tijdens het EK gebeurde hetzelfde in de ontmoeting tussen Engeland en Denemarken.
Ongelukken
"Ik wil niemand beledigen, maar het is gewoon niet goed", vervolgde Nagelsmann. "Het is net als rijden met zomerbanden in de winter. Niet echt goed om ongelukken te voorkomen."
Duitsland is na zeges op Schotland (5-1) en Hongarije (2-0) al geplaatst voor de achtste finales. Nagelsmann is echter niet van plan zijn basiself te wijzigen. Robert Andrich, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Maximilian Mittelstädt zijn bij een volgende gele kaart geschorst.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
11 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
12 uur geleden