Nagelsmann klaagt over slechte toestand van veld in Frankfurt
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann heeft flinke kritiek geuit op de staat van het veld in EK-speelstad Frankfurt. Duitsland sluit daar zondag de groepsfase af met een wedstrijd tegen Zwitserland (21.00 uur).
"Ik maak me geen zorgen over het voetballende gedeelte. Ik maak me meer zorgen over het risico op blessures voor de spelers", zei Nagelsmann op een persconferentie. Volgens hem zou de wedstrijd in het ergste geval weleens "kunnen eindigen met gescheurde kruisbanden".
Het veld in Frankfurt is al geruime tijd onderwerp van gesprek. Al in maart, tijdens het oefenduel met het Nederlands elftal (2-1-winst), gleden spelers veel uit. Tijdens het EK gebeurde hetzelfde in de ontmoeting tussen Engeland en Denemarken.
Ongelukken
"Ik wil niemand beledigen, maar het is gewoon niet goed", vervolgde Nagelsmann. "Het is net als rijden met zomerbanden in de winter. Niet echt goed om ongelukken te voorkomen."
Duitsland is na zeges op Schotland (5-1) en Hongarije (2-0) al geplaatst voor de achtste finales. Nagelsmann is echter niet van plan zijn basiself te wijzigen. Robert Andrich, Jonathan Tah, Antonio Rüdiger en Maximilian Mittelstädt zijn bij een volgende gele kaart geschorst.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
4 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
11 uur geleden