Nagelsmann dag na uitschakeling op EK nog altijd emotioneel
HERZOGENAURACH (ANP/DPA) - Ook een dag na de uitschakeling op het EK voetbal door Spanje was de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann nog altijd aangeslagen. Op zijn afsluitende persconferentie in het trainingskamp van Duitsland keek hij niet alleen naar het sportieve aspect.
"Ik wil de fans in het land bedanken", begon de bondscoach in Herzogenaurach. "Ik heb altijd gezegd dat we de fans in het land nodig hebben, omdat we in het verleden sportief gezien niet veel hebben teruggegeven. We hadden ze graag meer gegeven. We hadden graag de titel gewonnen", zei de 36-jarige Nagelsmann.
Gastland Duitsland werd vrijdagavond uitgeschakeld in de kwartfinales door een 2-1-nederlaag tegen Spanje na verlenging. Nagelsmann was kort na het duel emotioneel en ook een dag later kon hij zijn tranen nauwelijks bedwingen.
Hij hoopt dat de opgebouwde band met de supporters navolging krijgt in het normale leven, waar het individualisme alsmaar toeneemt. "Ik heb nog nooit iemand alles succesvol alleen zien doen. Als ik de buurman help met het knippen van de heg, is hij sneller klaar. We hebben problemen in ons land, maar we kunnen ook in oplossingen denken. Het samenzijn moet weer belangrijker worden."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.
18 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.
3 uur geledenLUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
17 uur geleden