Nagelsmann blijft ook na het EK bondscoach Duitse voetballers
BERLIJN (ANP) - Julian Nagelsmann blijft voorlopig bondscoach van de Duitse voetballers. De 36-jarige voormalige trainer van Bayern München verlengde zijn contract met de Duitse bond tot 2026 en leidt Duitsland dus ook in de kwalificatie richting het WK, dat over twee jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsvindt.
Nagelsmann werd ruim een jaar geleden ontslagen bij Bayern München en begon in september als bondscoach als opvolger van Hansi Flick. Bayern München zou Nagelsmann na dit seizoen willen terughalen, maar dat plan gaat na de contractverlenging met de DFB niet door.
"Deze beslissing neem ik met mijn hart. Het is een grote eer om het nationale team te mogen coachen en met de beste spelers van het land te mogen werken", zegt Nagelsmann. "Ik werd erg geraakt door het enthousiasme van de fans tijdens de voorbije interlands tegen Frankrijk en Nederland. Samen willen we nu een succesvol EK in eigen land spelen. Daarna kijk ik enorm uit naar de uitdaging richting het WK."
Thomas Tuchel
Bayern liet de huidige trainer Thomas Tuchel eind februari al weten niet met hem verder te gaan. Nu Nagelsmann bij de Duitse bond blijft, verandert de situatie wat Tuchel betreft niet en ziet hij een langer verblijf bij Bayern niet zitten als de clubleiding hem alsnog vraagt. "Ik heb een overeenkomst met de club gesloten, die is gecommuniceerd en die staat vast", aldus Tuchel, die zich woensdag met Bayern München kwalificeerde voor de halve finales van de Champions League.
Duitsland is op het EK in eigen land, dat over een kleine twee maanden begint, ingedeeld in een groep met Schotland, Hongarije en Zwitserland.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
6 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden