Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wist al snel in marathon: niemand gaat mij eraf lopen

Nageeye wist al snel in marathon: niemand gaat mij eraf lopen

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye zei het echt. Hij liep zo makkelijk in de marathon van Rotterdam, dat het voelde alsof hij aan het joggen was. "De benen voelden zo goed. Na 15 kilometer had ik nog geen zweetdruppel op mijn hoofd", zei de 35-jarige atleet, die voor de tweede keer in zijn carrière de hardloopklassieker door de Maasstad won.

Hij vertrok op het schema van het parcoursrecord, maar die tijd van 2.03.36 bleek niet haalbaar. Nageeye scherpte wel zijn Nederlands record aan met elf seconden en zette het op 2.04.45. "De temperatuur was perfect, maar er stond wel behoorlijk wat wind. Dat was wel balen, maar verder was het genieten. Ik wist al snel, niemand gaat mij eraf lopen."

Er was slechts één hapering in zijn wedstrijd over 42,195 kilometer. Na ongeveer 34 kilometer stapte Nageeye op een putdeksel en voelde hij een pijnscheutje door zijn gevoelige hamstring. "Toen was er even de twijfel; ga ik op safe lopen of vol door. Ik heb toen de Kenianen op kop laten lopen en zij lieten het tempo zakken. Dat kwam mij goed uit, want met het oog op de Olympische Spelen was het niet de bedoeling dat ik me helemaal kapot zou lopen."

Ervaring

Achter de rug van de Ethiopiër Amedework Walelegn, met wie hij samen naar de finish op de Coolsingel rende, voelde Nageeye zich zeker van zichzelf. "Ik heb inmiddels veel ervaring. Als ik moet jagen en strijden, komt de beste Abdi naar boven. Ik schat mijn tegenstanders meestal goed in. Ik kijk naar hun gezichten en zie hoe ze zich voelen."

Hij voelde zich de laatste kilometer 'gedragen' door het publiek. De winnaar van olympisch zilver op de Spelen van Tokio sprintte weg bij Walelegn en soleerde naar de meet. Daarna had hij nog de puf om met de Nederlandse vlag om de schouders een ereronde langs de mensenmassa op de Coolsingel te lopen. "Het was ongelooflijk. Ik hoorde alleen maar mijn naam roepen; Abdi Abdi. Ik voelde me zo goed nog, ik kon heel goed hardlopen in de laatste kilometers. Rotterdam is echt de mooiste marathon. Dit was een goede test voor de olympische marathon in Parijs. Ik ga nu vol vertrouwen de voorbereiding in."

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

49 minuten geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

2 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

2 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

4 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

6 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

8 uur geleden