Nageeye wist al snel in marathon: niemand gaat mij eraf lopen
ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye zei het echt. Hij liep zo makkelijk in de marathon van Rotterdam, dat het voelde alsof hij aan het joggen was. "De benen voelden zo goed. Na 15 kilometer had ik nog geen zweetdruppel op mijn hoofd", zei de 35-jarige atleet, die voor de tweede keer in zijn carrière de hardloopklassieker door de Maasstad won.
Hij vertrok op het schema van het parcoursrecord, maar die tijd van 2.03.36 bleek niet haalbaar. Nageeye scherpte wel zijn Nederlands record aan met elf seconden en zette het op 2.04.45. "De temperatuur was perfect, maar er stond wel behoorlijk wat wind. Dat was wel balen, maar verder was het genieten. Ik wist al snel, niemand gaat mij eraf lopen."
Er was slechts één hapering in zijn wedstrijd over 42,195 kilometer. Na ongeveer 34 kilometer stapte Nageeye op een putdeksel en voelde hij een pijnscheutje door zijn gevoelige hamstring. "Toen was er even de twijfel; ga ik op safe lopen of vol door. Ik heb toen de Kenianen op kop laten lopen en zij lieten het tempo zakken. Dat kwam mij goed uit, want met het oog op de Olympische Spelen was het niet de bedoeling dat ik me helemaal kapot zou lopen."
Ervaring
Achter de rug van de Ethiopiër Amedework Walelegn, met wie hij samen naar de finish op de Coolsingel rende, voelde Nageeye zich zeker van zichzelf. "Ik heb inmiddels veel ervaring. Als ik moet jagen en strijden, komt de beste Abdi naar boven. Ik schat mijn tegenstanders meestal goed in. Ik kijk naar hun gezichten en zie hoe ze zich voelen."
Hij voelde zich de laatste kilometer 'gedragen' door het publiek. De winnaar van olympisch zilver op de Spelen van Tokio sprintte weg bij Walelegn en soleerde naar de meet. Daarna had hij nog de puf om met de Nederlandse vlag om de schouders een ereronde langs de mensenmassa op de Coolsingel te lopen. "Het was ongelooflijk. Ik hoorde alleen maar mijn naam roepen; Abdi Abdi. Ik voelde me zo goed nog, ik kon heel goed hardlopen in de laatste kilometers. Rotterdam is echt de mooiste marathon. Dit was een goede test voor de olympische marathon in Parijs. Ik ga nu vol vertrouwen de voorbereiding in."
Meer uit Sport
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
10 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
12 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
15 uur geleden