Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wint zilver in olympische marathon, Kipchoge pakt goud

Nageeye wint zilver in olympische marathon, Kipchoge pakt goud

SAPPORO (ANP) - Abdi Nageeye heeft zilver veroverd op de marathon van de Olympische Spelen van Tokio. Het goud ging naar de Keniaan Eliud Kipchoge die zijn titel op de olympische marathon prolongeerde.

Voor de 32-jarige Nageeye is het de beste uitslag op de marathon in zijn carrière. Hij eindigde in 2019 als vierde in de marathon van Rotterdam, toen hij het Nederlands record verbeterde naar 2.06.17. Nageeye werd in de olympische marathon van Rio de Janeiro elfde en verbeterde die prestatie in Tokio ruim.

Kipchoge was overtuigend de beste in en rond Sapporo. Hij legde de klassieke 42,195 kilometer af in 2 uur 8 minuten en 37 seconden. Nageeye won de sprint om het zilver voor de Belg Bashir Abdi.

De Keniaanse wereldrecordhouder liet de andere koplopers op ruim 30 kilometer achter en bewees met een lange solo dat hij ook in de uitputtende omstandigheden van Sapporo nog altijd de beste marathonloper van het moment is. De 36-jarige Keniaanse wereldrecordhouder met 2.01.39 en tevens de enige atleet die in een speciale marathon onder de 2 uur wist te lopen, is na de Ethiopiër Abebe Bikila en de voormalig Oost-Duitser Waldemar Cierpinski de derde atleet die het marathongoud twee keer weet te winnen.

Hitte

Voor de olympische marathon was al in 2019 was besloten om die vanwege de hitte te verplaatsen van Tokio naar het ruim 1000 kilometer noordelijker gelegen Sapporo. Daar was het echter in het slotweekend van de Olympische Spelen echter vrijwel net zo warm als in Tokio. In temperaturen van bijna 30 graden en met een hoge luchtvochtigheid werd het al snel een afvalrace.

Een eerste versnelling van wereldrecordhouder Kipchoge dunde de kopgroep uit. Europees kampioen Koen Naert uit België moest er op 28 kilometer vanaf. Toen hadden twee Ethiopische marathonlopers en de Oegandees Stephen Kiprotich, de winnaar van de olympische marathon van Londen 2012, al lang opgegeven. In het hoge tempo van Kipchoge moest ook de laatste Ethiopiër, regerend wereldkampioen Lelisa Desisa, de kopgroep laten gaan. Nageeye bleef echter goed voorin.

In de achtervolging op de weggelopen Kipchoge na 30 kilometer moest Nageeye even een gaatje laten naar een drietal met Abdi, de Keniaan Lawrence Cherono en de Spanjaard Ajad Lamdassem, maar hij knokte zich knap terug. Nageeye maande in de eindsprint naar de finish zijn Belgische trainingsmaat om met hem mee te sprinten, waarop de twee de Keniaan Cherono nog passeerden voor de medailles.

De andere twee Nederlandse deelnemers, Khalid Choukoud en Bart van Nunen, liepen de marathon niet uit.

Meer uit Sport

Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

2 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

7 uur geleden
Viervoudig Tour-winnaar Froome stopt definitief als wielrenner

BARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.

7 uur geleden
Dominant Spanje naar achtste finales WK na 3-0-zege op Oostenrijk

INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.

11 uur geleden
Infantino: halftime-show finale wordt meest onvergetelijke ooit

INGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.

11 uur geleden
Tourpeloton gepresenteerd aan fans voor Sagrada Família

BARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.

19 uur geleden
Duitse media: bondscoach Nagelsmann wordt alsnog ontslagen

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.

20 uur geleden