Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wil record lopen én heel blijven in marathon Rotterdam

Nageeye wil record lopen én heel blijven in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye wil zondag vooral verstandig lopen in de marathon van Rotterdam. "Ik wil mezelf met het oog op de Olympische Spelen niet in de vernieling lopen", zei de 35-jarige marathonloper in aanloop naar de wedstrijd op zondag. "Maar ik heb een van mijn beste voorbereidingen ooit gehad, dus ik wil zeker wel mijn Nederlands record verbeteren."

Dat record staat op 2.04.56 en Nageeye liep die tijd in 2022, toen hij als eerste Nederlander de marathon van Rotterdam bij de mannen won. "Ik ga voor een tijd van onder de 2 uur 4. De omstandigheden zullen ook bepalen of ik dat aankan. Het is een olympisch jaar belangrijk dat ik heel blijf, goed loop en daar vertrouwen uit haal voor de Spelen."

Het relatief vlakke parcours in Rotterdam is niet te vergelijken met het heuvelachtige traject dat de hardlopers voor de voeten krijgen in Parijs. "Dat is een zeer zwaar parcours en ik ben al langer bezig met de specifieke voorbereiding op die race. Ik weet dat veel andere atleten kijken naar hoe ik train, dus ik ga er niet te veel over prijsgeven", zegt Nageeye, die drie jaar geleden iedereen verraste met een zilveren medaille op de marathon bij Olympische Spelen van Tokio.

Ook Nageeye zal zondag denken aan de Keniaan Kelvin Kiptum, die eigenlijk de blikvanger had moeten zijn in Rotterdam. De verongelukte wereldrecordhouder (2.00.35) had in de klassieker door de Maasstad als eerste man onder de 2 uur willen lopen op de 42,195 kilometer. "Ik ben een aantal dagen van slag geweest door zijn overlijden, maar heb het nu wel verwerkt. Het helpt dat het alweer een tijdje geleden is. Was het nog maar net gebeurd, dan zou het zondag allemaal veel emotioneler worden."

Meer uit Sport

Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

10 minuten geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

11 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

14 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

16 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

19 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

19 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

19 uur geleden