Nageeye wil record lopen én heel blijven in marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye wil zondag vooral verstandig lopen in de marathon van Rotterdam. "Ik wil mezelf met het oog op de Olympische Spelen niet in de vernieling lopen", zei de 35-jarige marathonloper in aanloop naar de wedstrijd op zondag. "Maar ik heb een van mijn beste voorbereidingen ooit gehad, dus ik wil zeker wel mijn Nederlands record verbeteren."
Dat record staat op 2.04.56 en Nageeye liep die tijd in 2022, toen hij als eerste Nederlander de marathon van Rotterdam bij de mannen won. "Ik ga voor een tijd van onder de 2 uur 4. De omstandigheden zullen ook bepalen of ik dat aankan. Het is een olympisch jaar belangrijk dat ik heel blijf, goed loop en daar vertrouwen uit haal voor de Spelen."
Het relatief vlakke parcours in Rotterdam is niet te vergelijken met het heuvelachtige traject dat de hardlopers voor de voeten krijgen in Parijs. "Dat is een zeer zwaar parcours en ik ben al langer bezig met de specifieke voorbereiding op die race. Ik weet dat veel andere atleten kijken naar hoe ik train, dus ik ga er niet te veel over prijsgeven", zegt Nageeye, die drie jaar geleden iedereen verraste met een zilveren medaille op de marathon bij Olympische Spelen van Tokio.
Ook Nageeye zal zondag denken aan de Keniaan Kelvin Kiptum, die eigenlijk de blikvanger had moeten zijn in Rotterdam. De verongelukte wereldrecordhouder (2.00.35) had in de klassieker door de Maasstad als eerste man onder de 2 uur willen lopen op de 42,195 kilometer. "Ik ben een aantal dagen van slag geweest door zijn overlijden, maar heb het nu wel verwerkt. Het helpt dat het alweer een tijdje geleden is. Was het nog maar net gebeurd, dan zou het zondag allemaal veel emotioneler worden."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
8 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
9 uur geleden