Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wil record lopen én heel blijven in marathon Rotterdam

Nageeye wil record lopen én heel blijven in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye wil zondag vooral verstandig lopen in de marathon van Rotterdam. "Ik wil mezelf met het oog op de Olympische Spelen niet in de vernieling lopen", zei de 35-jarige marathonloper in aanloop naar de wedstrijd op zondag. "Maar ik heb een van mijn beste voorbereidingen ooit gehad, dus ik wil zeker wel mijn Nederlands record verbeteren."

Dat record staat op 2.04.56 en Nageeye liep die tijd in 2022, toen hij als eerste Nederlander de marathon van Rotterdam bij de mannen won. "Ik ga voor een tijd van onder de 2 uur 4. De omstandigheden zullen ook bepalen of ik dat aankan. Het is een olympisch jaar belangrijk dat ik heel blijf, goed loop en daar vertrouwen uit haal voor de Spelen."

Het relatief vlakke parcours in Rotterdam is niet te vergelijken met het heuvelachtige traject dat de hardlopers voor de voeten krijgen in Parijs. "Dat is een zeer zwaar parcours en ik ben al langer bezig met de specifieke voorbereiding op die race. Ik weet dat veel andere atleten kijken naar hoe ik train, dus ik ga er niet te veel over prijsgeven", zegt Nageeye, die drie jaar geleden iedereen verraste met een zilveren medaille op de marathon bij Olympische Spelen van Tokio.

Ook Nageeye zal zondag denken aan de Keniaan Kelvin Kiptum, die eigenlijk de blikvanger had moeten zijn in Rotterdam. De verongelukte wereldrecordhouder (2.00.35) had in de klassieker door de Maasstad als eerste man onder de 2 uur willen lopen op de 42,195 kilometer. "Ik ben een aantal dagen van slag geweest door zijn overlijden, maar heb het nu wel verwerkt. Het helpt dat het alweer een tijdje geleden is. Was het nog maar net gebeurd, dan zou het zondag allemaal veel emotioneler worden."

Meer uit Sport

Wielrenner Del Grosso boekt in Limburg tweede profzege op de weg

EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.

4 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in kwalificaties Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.

6 uur geleden
Van de Zandschulp onderuit in Boekarest na gemiste matchpoints

BOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.

6 uur geleden
Basketballer Doncic mist slot reguliere competitie met blessure

LOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.

12 uur geleden
Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

1 dag geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

2 dagen geleden