Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wil in Valencia minuut onder zijn marathonrecord lopen

Nageeye wil in Valencia minuut onder zijn marathonrecord lopen

VALENCIA (ANP) - Abdi Nageeye is vooral dankbaar dat hij na twaalf wedstrijdloze maanden zondag in Valencia eindelijk weer eens een marathon kan lopen. "We willen allemaal weer graag hardlopen. Ik weet niet eens meer hoe het voelt om lange tijd boven de 20 kilometer per uur te lopen", zegt de 31-jarige Nederlands recordhouder (2.06.17).

Nageeye verbleef de afgelopen maanden in coronatijd in Kenia. Tijdens de lockdown moest hij alleen trainen, vanaf augustus kon hij weer onder 'normale' omstandigheden in het trainingskamp in Kaptagat zijn loopjes maken. Vaak samen met Eliud Kipchoge, de wereldrecordhouder die op 5 minuten bij hem vandaan woont en zo gedisciplineerd is, dat Nageeye ook braaf zijn trainingen bleef voortzetten.

Het gevolg is dat hij zich zeer fit en gezond voelt. En vooral gretig is na een jaar geen marathon. "Ik wil een minuut van mijn nationaal record afhalen, dus mik ik op een tijd van 2.05.15 of zoiets. Ik train met de beste hardlopers van de wereld en die trainingen geven aan dat ik dat tempo aankan", zegt hij vanuit Valencia. "Ik zal zelfs weggaan op een schema van 2.03, want ik moet mee met de eerste groep die halverwege in 1.01.30 wil doorkomen. De tweede groep gaat te langzaam voor mij, dus ik heb geen keuze. Ik wil het risico nemen en in deze wedstrijd laten zien dat ik de aansluiting met de wereldtop heb gevonden."

Limiet

Het gros van de atleten die in Valencia aan de start verschijnen, doet een poging de limiet voor de Olympische Spelen in Tokio te lopen. Veel mogelijkheden zijn er namelijk niet in de uitgedunde marathonkalender. Nageeye heeft zich al gekwalificeerd, maar Tokio speelt nog niet echt in zijn hoofd. "Normaal kijk je heel erg uit naar dat evenement, maar door het uitstel is het ineens anders. Ik ga er maar vanuit dat het in maart of april wel gaat kriebelen, maar nu mis ik dat gevoel nog."

Het komt hem qua prestatie niet slecht uit dat Tokio een jaar later dan gepland is. "Dat is wel gunstig voor mij, nog een jaar extra training om beter te worden. Ik train nu vaak met jongens die 2.05 of 2.06 in de benen hebben en in de meeste trainingen ben ik beter. Ik kan me zeker meten met mijn teamgenoten.’’

Hereniging

Nageeye begint voorzichtig al aan zijn carrière na de atletiek te denken. "Ik wil doorgaan tot de Spelen van 2024. Dan ben ik 35 en als marathonloper misschien wel op mijn sterkst. Ik ben begonnen met wat kleine zaken op te pakken, want heel graag zou ik wat willen betekenen voor de atletiek in mijn geboorteland Somalië. Zij kunnen die hulp zeker gebruiken. Voor mij is dat ook een inspiratie om de komende jaren harder te lopen en naar tijden van 2.04 of zelfs 2.03 te gaan. Hoe bekender je naam in Europa en de wereld, hoe meer je van de grond krijgt."

De atleet heeft nog iets om naar uit te zien in Valencia. Nageeye zal eindelijk herenigd worden met vrouw en kinderen. Hij zag ze door de reisbeperkingen en visumproblemen anderhalf jaar niet.

Meer uit Sport

Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

2 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

3 uur geleden
Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

19 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

21 uur geleden
Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

1 dag geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

1 dag geleden