Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wil in Valencia minuut onder zijn marathonrecord lopen

Nageeye wil in Valencia minuut onder zijn marathonrecord lopen

VALENCIA (ANP) - Abdi Nageeye is vooral dankbaar dat hij na twaalf wedstrijdloze maanden zondag in Valencia eindelijk weer eens een marathon kan lopen. "We willen allemaal weer graag hardlopen. Ik weet niet eens meer hoe het voelt om lange tijd boven de 20 kilometer per uur te lopen", zegt de 31-jarige Nederlands recordhouder (2.06.17).

Nageeye verbleef de afgelopen maanden in coronatijd in Kenia. Tijdens de lockdown moest hij alleen trainen, vanaf augustus kon hij weer onder 'normale' omstandigheden in het trainingskamp in Kaptagat zijn loopjes maken. Vaak samen met Eliud Kipchoge, de wereldrecordhouder die op 5 minuten bij hem vandaan woont en zo gedisciplineerd is, dat Nageeye ook braaf zijn trainingen bleef voortzetten.

Het gevolg is dat hij zich zeer fit en gezond voelt. En vooral gretig is na een jaar geen marathon. "Ik wil een minuut van mijn nationaal record afhalen, dus mik ik op een tijd van 2.05.15 of zoiets. Ik train met de beste hardlopers van de wereld en die trainingen geven aan dat ik dat tempo aankan", zegt hij vanuit Valencia. "Ik zal zelfs weggaan op een schema van 2.03, want ik moet mee met de eerste groep die halverwege in 1.01.30 wil doorkomen. De tweede groep gaat te langzaam voor mij, dus ik heb geen keuze. Ik wil het risico nemen en in deze wedstrijd laten zien dat ik de aansluiting met de wereldtop heb gevonden."

Limiet

Het gros van de atleten die in Valencia aan de start verschijnen, doet een poging de limiet voor de Olympische Spelen in Tokio te lopen. Veel mogelijkheden zijn er namelijk niet in de uitgedunde marathonkalender. Nageeye heeft zich al gekwalificeerd, maar Tokio speelt nog niet echt in zijn hoofd. "Normaal kijk je heel erg uit naar dat evenement, maar door het uitstel is het ineens anders. Ik ga er maar vanuit dat het in maart of april wel gaat kriebelen, maar nu mis ik dat gevoel nog."

Het komt hem qua prestatie niet slecht uit dat Tokio een jaar later dan gepland is. "Dat is wel gunstig voor mij, nog een jaar extra training om beter te worden. Ik train nu vaak met jongens die 2.05 of 2.06 in de benen hebben en in de meeste trainingen ben ik beter. Ik kan me zeker meten met mijn teamgenoten.’’

Hereniging

Nageeye begint voorzichtig al aan zijn carrière na de atletiek te denken. "Ik wil doorgaan tot de Spelen van 2024. Dan ben ik 35 en als marathonloper misschien wel op mijn sterkst. Ik ben begonnen met wat kleine zaken op te pakken, want heel graag zou ik wat willen betekenen voor de atletiek in mijn geboorteland Somalië. Zij kunnen die hulp zeker gebruiken. Voor mij is dat ook een inspiratie om de komende jaren harder te lopen en naar tijden van 2.04 of zelfs 2.03 te gaan. Hoe bekender je naam in Europa en de wereld, hoe meer je van de grond krijgt."

De atleet heeft nog iets om naar uit te zien in Valencia. Nageeye zal eindelijk herenigd worden met vrouw en kinderen. Hij zag ze door de reisbeperkingen en visumproblemen anderhalf jaar niet.

Meer uit Sport

Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

7 minuten geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

36 minuten geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

2 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

3 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

4 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

5 uur geleden