Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wil door op marathon tot Spelen van Los Angeles

Nageeye wil door op marathon tot Spelen van Los Angeles

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye is van plan zijn marathoncarrière te verlengen. "Ik kan makkelijk nog de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles halen", zei de 35-jarige hardloper na zijn overwinning in de marathon van Rotterdam. "Ik heb hier mijn makkelijkste marathon ooit gelopen. Ik dank dat aan een perfecte voorbereiding."

Nageeye heeft na 21 marathons alles goed voor elkaar. "Ik heb veel geleerd van de drie topcoaches onder wie ik getraind heb en weet nu zelf heel goed welk programma ik fijn vind. Ik stem alles af met Louis Delahaije, die meer mijn mentale coach is. Bovendien ben ik nu veel vaker bij mijn gezin. Voorheen was ik soms wel twee maanden van huis, maar nu zie ik de kinderen elke weekend en het komt vaak genoeg voor dat ik ze naar school kan brengen. Het plaatje is perfect."

Nageeye is er zelf ook verbaasd over, want twee jaar geleden dacht hij nog voorzichtig aan zijn carrière na het marathonlopen en droomde hij van een succesvol leven als zakenman in zijn geboorteland Somalië. "Soms moet je de plannen bijstellen. Als je alles op de rit hebt, ben je voor de marathon meestal al te oud, maar ik denk dat ik nog mooie jaren voor me heb", aldus de winnaar van olympisch zilver op de Spelen van Tokio, die deze zomer in Parijs opgaat voor zijn derde olympische marathon.

Meer uit Sport

Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

2 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

2 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

2 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

3 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

3 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

5 uur geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

6 uur geleden