Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye wil door op marathon tot Spelen van Los Angeles

Nageeye wil door op marathon tot Spelen van Los Angeles

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye is van plan zijn marathoncarrière te verlengen. "Ik kan makkelijk nog de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles halen", zei de 35-jarige hardloper na zijn overwinning in de marathon van Rotterdam. "Ik heb hier mijn makkelijkste marathon ooit gelopen. Ik dank dat aan een perfecte voorbereiding."

Nageeye heeft na 21 marathons alles goed voor elkaar. "Ik heb veel geleerd van de drie topcoaches onder wie ik getraind heb en weet nu zelf heel goed welk programma ik fijn vind. Ik stem alles af met Louis Delahaije, die meer mijn mentale coach is. Bovendien ben ik nu veel vaker bij mijn gezin. Voorheen was ik soms wel twee maanden van huis, maar nu zie ik de kinderen elke weekend en het komt vaak genoeg voor dat ik ze naar school kan brengen. Het plaatje is perfect."

Nageeye is er zelf ook verbaasd over, want twee jaar geleden dacht hij nog voorzichtig aan zijn carrière na het marathonlopen en droomde hij van een succesvol leven als zakenman in zijn geboorteland Somalië. "Soms moet je de plannen bijstellen. Als je alles op de rit hebt, ben je voor de marathon meestal al te oud, maar ik denk dat ik nog mooie jaren voor me heb", aldus de winnaar van olympisch zilver op de Spelen van Tokio, die deze zomer in Parijs opgaat voor zijn derde olympische marathon.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

19 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

1 dag geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

1 dag geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

1 dag geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden