Nageeye schrijft prestigieuze marathon van New York op zijn naam
NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York op zijn naam geschreven. De 35-jarige Nederlander loste zijn Keniaanse medevluchter Evans Chebet in de laatste kilometer en kwam solo over de finish. Eerder dit jaar won hij ook de marathon van Rotterdam.
Nageeye finishte na 2.07.39. Hoewel de marathon van New York geen snelle tijden oplevert, is het een zeer prestigieuze wedstrijd. Nageeye is de eerste Nederlandse winnaar in de 'Big Apple'. Hij presteert vaak goed in New York. Twee jaar geleden behaalde hij er brons en ook in andere jaren liet hij sterke prestaties zien. In 2021 debuteerde Nageeye met de vijfde plaats en vorig jaar werd hij vierde.
Nageeye revancheerde zich voor zijn teleurstellende optreden op de marathon van de Olympische Spelen in Parijs, waar hij vlak voor de finish uit de wedstrijd stapte. Nageeye was daar flink teleurgesteld over. "Ik moest verder, want het was nu eenmaal gebeurd", vertelde hij vlak na de finish van zijn marathon in New York tijdens een flashinterview. "Ik heb de laatste maanden iedere dag aan die marathon op de Spelen gedacht. Maar ik ben wel blijven trainen, want ik wilde hier goed zijn."
Wedstrijdverloop
De houder van het Nederlands record (2.04.45) liep lang in een kopgroep van zes man. Uiteindelijk bleef hij alleen over met Chebet, die hij in Central Park loste. "Ik ken het parcours omdat ik vaker heb meegedaan", zei hij. "Ik ben een paar keer gelost op de Queensboro Bridge, na zo'n 36 kilometer lopen. Maar het voelde alsof ik pas 25 kilometer had gelopen toen we daar waren. Ik wist dat ze me in de laatste kilometers niet meer konden kloppen en dat ik zou gaan winnen. Na die brug was ik niet meer te kloppen."
Zo werd Nageeye de eerste Nederlandse man die een eindzege behaalde in een van de zes majors (Boston, Tokio, Londen, Berlijn, Chicago, New York). Bij de vrouwen heeft Sifan Hassan er twee op haar naam staan (Londen en Chicago). Chebet eindigde uiteindelijk met een achterstand van 6 seconden als tweede. Zijn landgenoot Albert Korir werd derde met een tijd van 2.08.00.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
4 uur geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
19 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geleden