Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye schrijft prestigieuze marathon van New York op zijn naam

Nageeye schrijft prestigieuze marathon van New York op zijn naam

NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York op zijn naam geschreven. De 35-jarige Nederlander loste zijn Keniaanse medevluchter Evans Chebet in de laatste kilometer en kwam solo over de finish. Eerder dit jaar won hij ook de marathon van Rotterdam.

Nageeye finishte na 2.07.39. Hoewel de marathon van New York geen snelle tijden oplevert, is het een zeer prestigieuze wedstrijd. Nageeye is de eerste Nederlandse winnaar in de 'Big Apple'. Hij presteert vaak goed in New York. Twee jaar geleden behaalde hij er brons en ook in andere jaren liet hij sterke prestaties zien. In 2021 debuteerde Nageeye met de vijfde plaats en vorig jaar werd hij vierde.

Nageeye revancheerde zich voor zijn teleurstellende optreden op de marathon van de Olympische Spelen in Parijs, waar hij vlak voor de finish uit de wedstrijd stapte. Nageeye was daar flink teleurgesteld over. "Ik moest verder, want het was nu eenmaal gebeurd", vertelde hij vlak na de finish van zijn marathon in New York tijdens een flashinterview. "Ik heb de laatste maanden iedere dag aan die marathon op de Spelen gedacht. Maar ik ben wel blijven trainen, want ik wilde hier goed zijn."

Wedstrijdverloop

De houder van het Nederlands record (2.04.45) liep lang in een kopgroep van zes man. Uiteindelijk bleef hij alleen over met Chebet, die hij in Central Park loste. "Ik ken het parcours omdat ik vaker heb meegedaan", zei hij. "Ik ben een paar keer gelost op de Queensboro Bridge, na zo'n 36 kilometer lopen. Maar het voelde alsof ik pas 25 kilometer had gelopen toen we daar waren. Ik wist dat ze me in de laatste kilometers niet meer konden kloppen en dat ik zou gaan winnen. Na die brug was ik niet meer te kloppen."

Zo werd Nageeye de eerste Nederlandse man die een eindzege behaalde in een van de zes majors (Boston, Tokio, Londen, Berlijn, Chicago, New York). Bij de vrouwen heeft Sifan Hassan er twee op haar naam staan (Londen en Chicago). Chebet eindigde uiteindelijk met een achterstand van 6 seconden als tweede. Zijn landgenoot Albert Korir werd derde met een tijd van 2.08.00.

Meer uit Sport

Wielrenster Vos behaalt tweede etappezege in Vuelta Femenina

BALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.

1 uur geleden
Griekspoor in Foro Italico kansloos ten onder tegen Fils

ROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.

3 uur geleden
Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

18 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

20 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

21 uur geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

22 uur geleden
Sinner treft bij rentree na dopingschorsing Argentijn Navone

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.

23 uur geleden