Nageeye schrijft prestigieuze marathon van New York op zijn naam
NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York op zijn naam geschreven. De 35-jarige Nederlander loste zijn Keniaanse medevluchter Evans Chebet in de laatste kilometer en kwam solo over de finish. Eerder dit jaar won hij ook de marathon van Rotterdam.
Nageeye finishte na 2.07.39. Hoewel de marathon van New York geen snelle tijden oplevert, is het een zeer prestigieuze wedstrijd. Nageeye is de eerste Nederlandse winnaar in de 'Big Apple'. Hij presteert vaak goed in New York. Twee jaar geleden behaalde hij er brons en ook in andere jaren liet hij sterke prestaties zien. In 2021 debuteerde Nageeye met de vijfde plaats en vorig jaar werd hij vierde.
Nageeye revancheerde zich voor zijn teleurstellende optreden op de marathon van de Olympische Spelen in Parijs, waar hij vlak voor de finish uit de wedstrijd stapte. Nageeye was daar flink teleurgesteld over. "Ik moest verder, want het was nu eenmaal gebeurd", vertelde hij vlak na de finish van zijn marathon in New York tijdens een flashinterview. "Ik heb de laatste maanden iedere dag aan die marathon op de Spelen gedacht. Maar ik ben wel blijven trainen, want ik wilde hier goed zijn."
Wedstrijdverloop
De houder van het Nederlands record (2.04.45) liep lang in een kopgroep van zes man. Uiteindelijk bleef hij alleen over met Chebet, die hij in Central Park loste. "Ik ken het parcours omdat ik vaker heb meegedaan", zei hij. "Ik ben een paar keer gelost op de Queensboro Bridge, na zo'n 36 kilometer lopen. Maar het voelde alsof ik pas 25 kilometer had gelopen toen we daar waren. Ik wist dat ze me in de laatste kilometers niet meer konden kloppen en dat ik zou gaan winnen. Na die brug was ik niet meer te kloppen."
Zo werd Nageeye de eerste Nederlandse man die een eindzege behaalde in een van de zes majors (Boston, Tokio, Londen, Berlijn, Chicago, New York). Bij de vrouwen heeft Sifan Hassan er twee op haar naam staan (Londen en Chicago). Chebet eindigde uiteindelijk met een achterstand van 6 seconden als tweede. Zijn landgenoot Albert Korir werd derde met een tijd van 2.08.00.
Meer uit Sport
SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
14 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.
16 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.
18 uur geledenBELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.
18 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
21 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
1 dag geleden