Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye schrijft prestigieuze marathon van New York op zijn naam

Nageeye schrijft prestigieuze marathon van New York op zijn naam

NEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye heeft de marathon van New York op zijn naam geschreven. De 35-jarige Nederlander loste zijn Keniaanse medevluchter Evans Chebet in de laatste kilometer en kwam solo over de finish. Eerder dit jaar won hij ook de marathon van Rotterdam.

Nageeye finishte na 2.07.39. Hoewel de marathon van New York geen snelle tijden oplevert, is het een zeer prestigieuze wedstrijd. Nageeye is de eerste Nederlandse winnaar in de 'Big Apple'. Hij presteert vaak goed in New York. Twee jaar geleden behaalde hij er brons en ook in andere jaren liet hij sterke prestaties zien. In 2021 debuteerde Nageeye met de vijfde plaats en vorig jaar werd hij vierde.

Nageeye revancheerde zich voor zijn teleurstellende optreden op de marathon van de Olympische Spelen in Parijs, waar hij vlak voor de finish uit de wedstrijd stapte. Nageeye was daar flink teleurgesteld over. "Ik moest verder, want het was nu eenmaal gebeurd", vertelde hij vlak na de finish van zijn marathon in New York tijdens een flashinterview. "Ik heb de laatste maanden iedere dag aan die marathon op de Spelen gedacht. Maar ik ben wel blijven trainen, want ik wilde hier goed zijn."

Wedstrijdverloop

De houder van het Nederlands record (2.04.45) liep lang in een kopgroep van zes man. Uiteindelijk bleef hij alleen over met Chebet, die hij in Central Park loste. "Ik ken het parcours omdat ik vaker heb meegedaan", zei hij. "Ik ben een paar keer gelost op de Queensboro Bridge, na zo'n 36 kilometer lopen. Maar het voelde alsof ik pas 25 kilometer had gelopen toen we daar waren. Ik wist dat ze me in de laatste kilometers niet meer konden kloppen en dat ik zou gaan winnen. Na die brug was ik niet meer te kloppen."

Zo werd Nageeye de eerste Nederlandse man die een eindzege behaalde in een van de zes majors (Boston, Tokio, Londen, Berlijn, Chicago, New York). Bij de vrouwen heeft Sifan Hassan er twee op haar naam staan (Londen en Chicago). Chebet eindigde uiteindelijk met een achterstand van 6 seconden als tweede. Zijn landgenoot Albert Korir werd derde met een tijd van 2.08.00.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

6 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

7 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

11 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

11 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

12 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

14 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

15 uur geleden