Nageeye noemt dood marathonsensatie Kiptum 'onwerkelijk'
ITEN (ANP) - Marathonloper Abdi Nageeye moest het overlijdensbericht van Kelvin Kiptum een aantal keren lezen voordat hij besefte wat er stond. "Zo onwerkelijk", schrijft de Nederlands recordhouder op de marathon op Instagram als reactie op de plotselinge dood van de wereldrecordhouder.
De pas 24-jarige Keniaan kwam om het leven door een verkeersongeval. Hij bestuurde de auto die op de weg van Kaptagat naar Eldoret door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en tot stilstand kwam tegen een boom. Kiptum overleed ter plaatse aan zijn verwondingen, evenals zijn coach Gervais Hakizimana, die ook in de auto zat.
"Ik sprak een week geleden zijn coach nog. We kochten meubelen in dezelfde winkel. En op minder dan een kilometer van de plek waar het ongeluk gebeurde, liep ik zaterdag mijn ronden voor een duurloop van 40 kilometer", aldus Nageeye, de winnaar van olympisch zilver die zich in Kenia voorbereidt op de marathon van Rotterdam.
Nageeye zou daar tegen Kiptum lopen. De Nederlander kondigde een aanval aan op zijn Nederlands record van 2.04.56 en Kiptum wilde zijn wereldrecord van 2.00.35 verbeteren en had zelfs laten doorschemeren dat hij onder de twee uur mogelijk achtte. "Ik heb vorige week nog een interview gegeven in het AD en daarin sprak ik over het lopen in Rotterdam samen met hem. Ik besloot mijn verhaal met dat ik voorzichtig moest rijden hier in Kenia. Het verkeer en de wegen kunnen gevaarlijk zijn.'
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
13 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
15 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden