Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye noemt dood marathonsensatie Kiptum 'onwerkelijk'

Nageeye noemt dood marathonsensatie Kiptum 'onwerkelijk'

ITEN (ANP) - Marathonloper Abdi Nageeye moest het overlijdensbericht van Kelvin Kiptum een aantal keren lezen voordat hij besefte wat er stond. "Zo onwerkelijk", schrijft de Nederlands recordhouder op de marathon op Instagram als reactie op de plotselinge dood van de wereldrecordhouder.

De pas 24-jarige Keniaan kwam om het leven door een verkeersongeval. Hij bestuurde de auto die op de weg van Kaptagat naar Eldoret door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en tot stilstand kwam tegen een boom. Kiptum overleed ter plaatse aan zijn verwondingen, evenals zijn coach Gervais Hakizimana, die ook in de auto zat.

"Ik sprak een week geleden zijn coach nog. We kochten meubelen in dezelfde winkel. En op minder dan een kilometer van de plek waar het ongeluk gebeurde, liep ik zaterdag mijn ronden voor een duurloop van 40 kilometer", aldus Nageeye, de winnaar van olympisch zilver die zich in Kenia voorbereidt op de marathon van Rotterdam.

Nageeye zou daar tegen Kiptum lopen. De Nederlander kondigde een aanval aan op zijn Nederlands record van 2.04.56 en Kiptum wilde zijn wereldrecord van 2.00.35 verbeteren en had zelfs laten doorschemeren dat hij onder de twee uur mogelijk achtte. "Ik heb vorige week nog een interview gegeven in het AD en daarin sprak ik over het lopen in Rotterdam samen met hem. Ik besloot mijn verhaal met dat ik voorzichtig moest rijden hier in Kenia. Het verkeer en de wegen kunnen gevaarlijk zijn.'

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

9 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

13 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden