Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye noemt dood marathonsensatie Kiptum 'onwerkelijk'

Nageeye noemt dood marathonsensatie Kiptum 'onwerkelijk'

ITEN (ANP) - Marathonloper Abdi Nageeye moest het overlijdensbericht van Kelvin Kiptum een aantal keren lezen voordat hij besefte wat er stond. "Zo onwerkelijk", schrijft de Nederlands recordhouder op de marathon op Instagram als reactie op de plotselinge dood van de wereldrecordhouder.

De pas 24-jarige Keniaan kwam om het leven door een verkeersongeval. Hij bestuurde de auto die op de weg van Kaptagat naar Eldoret door nog onbekende oorzaak van de weg raakte en tot stilstand kwam tegen een boom. Kiptum overleed ter plaatse aan zijn verwondingen, evenals zijn coach Gervais Hakizimana, die ook in de auto zat.

"Ik sprak een week geleden zijn coach nog. We kochten meubelen in dezelfde winkel. En op minder dan een kilometer van de plek waar het ongeluk gebeurde, liep ik zaterdag mijn ronden voor een duurloop van 40 kilometer", aldus Nageeye, de winnaar van olympisch zilver die zich in Kenia voorbereidt op de marathon van Rotterdam.

Nageeye zou daar tegen Kiptum lopen. De Nederlander kondigde een aanval aan op zijn Nederlands record van 2.04.56 en Kiptum wilde zijn wereldrecord van 2.00.35 verbeteren en had zelfs laten doorschemeren dat hij onder de twee uur mogelijk achtte. "Ik heb vorige week nog een interview gegeven in het AD en daarin sprak ik over het lopen in Rotterdam samen met hem. Ik besloot mijn verhaal met dat ik voorzichtig moest rijden hier in Kenia. Het verkeer en de wegen kunnen gevaarlijk zijn.'

Meer uit Sport

Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

15 minuten geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

3 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

3 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

4 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

4 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

4 uur geleden