Nageeye loopt volgend jaar opnieuw marathon van Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye doet in april opnieuw mee aan de marathon van Rotterdam. De 33-jarige winnaar van de vorige editie gaat in Rotterdam de strijd aan met de Belg Bashir Abdi, wiens komst al was aangekondigd. Het wordt pas de derde keer dat de twee vrienden dezelfde marathon lopen.
"Met een aansprekend duo als Abdi & Abdi belooft het opnieuw een spectaculaire marathon te worden", aldus organisator Mario Kadiks. "Met zulke toppers kun je een mooie race en snelle tijden verwachten. Voor Nageeye staat ook de Nederlandse titel op het spel, want de NK zijn de komende twee jaar terug in Rotterdam."
Nageeye en Abdi waren in de zomer van 2021 wereldnieuws. Tijdens de olympische marathon in Sapporo hielp Nageeye zijn trainingsmaat met motiverende armgebaren aan een medaille. De Nederlander en Belg werden respectievelijk tweede en derde. In april dit jaar won Nageeye met wat hulp van Abdi als eerste Nederlander de marathon van Rotterdam.
Quitte
"Wat vriendendiensten betreft houden 'Abdi & Abdi' elkaar nu in evenwicht. Ze staan quitte. Volgend jaar gaan ze bij de marathon van Rotterdam opnieuw een rechtstreeks gevecht met elkaar aan, met als inzet een tweede zege op de Coolsingel én weer een pr. Een prestigieuze ‘race in een race’", aldus de organisatie.
Dit jaar won Nageeye de marathon van Rotterdam met een tijd van 2.04.56. Een jaar eerder liep Abdi een parcoursrecord van 2.03.36, de snelste tijd ooit gelopen op Europese bodem. Komend jaar wil hij dat record gaan aanvallen.
De marathon van Rotterdam is op zondag 16 april.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
9 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
12 uur geleden