Nageeye loopt volgend jaar opnieuw marathon van Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye doet in april opnieuw mee aan de marathon van Rotterdam. De 33-jarige winnaar van de vorige editie gaat in Rotterdam de strijd aan met de Belg Bashir Abdi, wiens komst al was aangekondigd. Het wordt pas de derde keer dat de twee vrienden dezelfde marathon lopen.
"Met een aansprekend duo als Abdi & Abdi belooft het opnieuw een spectaculaire marathon te worden", aldus organisator Mario Kadiks. "Met zulke toppers kun je een mooie race en snelle tijden verwachten. Voor Nageeye staat ook de Nederlandse titel op het spel, want de NK zijn de komende twee jaar terug in Rotterdam."
Nageeye en Abdi waren in de zomer van 2021 wereldnieuws. Tijdens de olympische marathon in Sapporo hielp Nageeye zijn trainingsmaat met motiverende armgebaren aan een medaille. De Nederlander en Belg werden respectievelijk tweede en derde. In april dit jaar won Nageeye met wat hulp van Abdi als eerste Nederlander de marathon van Rotterdam.
Quitte
"Wat vriendendiensten betreft houden 'Abdi & Abdi' elkaar nu in evenwicht. Ze staan quitte. Volgend jaar gaan ze bij de marathon van Rotterdam opnieuw een rechtstreeks gevecht met elkaar aan, met als inzet een tweede zege op de Coolsingel én weer een pr. Een prestigieuze ‘race in een race’", aldus de organisatie.
Dit jaar won Nageeye de marathon van Rotterdam met een tijd van 2.04.56. Een jaar eerder liep Abdi een parcoursrecord van 2.03.36, de snelste tijd ooit gelopen op Europese bodem. Komend jaar wil hij dat record gaan aanvallen.
De marathon van Rotterdam is op zondag 16 april.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
2 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
6 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden