Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye loopt volgend jaar opnieuw marathon van Rotterdam

Nageeye loopt volgend jaar opnieuw marathon van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye doet in april opnieuw mee aan de marathon van Rotterdam. De 33-jarige winnaar van de vorige editie gaat in Rotterdam de strijd aan met de Belg Bashir Abdi, wiens komst al was aangekondigd. Het wordt pas de derde keer dat de twee vrienden dezelfde marathon lopen.

"Met een aansprekend duo als Abdi & Abdi belooft het opnieuw een spectaculaire marathon te worden", aldus organisator Mario Kadiks. "Met zulke toppers kun je een mooie race en snelle tijden verwachten. Voor Nageeye staat ook de Nederlandse titel op het spel, want de NK zijn de komende twee jaar terug in Rotterdam."

Nageeye en Abdi waren in de zomer van 2021 wereldnieuws. Tijdens de olympische marathon in Sapporo hielp Nageeye zijn trainingsmaat met motiverende armgebaren aan een medaille. De Nederlander en Belg werden respectievelijk tweede en derde. In april dit jaar won Nageeye met wat hulp van Abdi als eerste Nederlander de marathon van Rotterdam.

Quitte

"Wat vriendendiensten betreft houden 'Abdi & Abdi' elkaar nu in evenwicht. Ze staan quitte. Volgend jaar gaan ze bij de marathon van Rotterdam opnieuw een rechtstreeks gevecht met elkaar aan, met als inzet een tweede zege op de Coolsingel én weer een pr. Een prestigieuze ‘race in een race’", aldus de organisatie.

Dit jaar won Nageeye de marathon van Rotterdam met een tijd van 2.04.56. Een jaar eerder liep Abdi een parcoursrecord van 2.03.36, de snelste tijd ooit gelopen op Europese bodem. Komend jaar wil hij dat record gaan aanvallen.

De marathon van Rotterdam is op zondag 16 april.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

12 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

19 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

20 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

20 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

21 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

22 uur geleden