Nageeye enige Nederlandse deelnemer op WK marathon
ARNHEM (ANP) - Abdi Nageeye is komende zomer de enige Nederlandse deelnemer aan de WK marathon in Oregon in de Verenigde Staten. Dat meldt de Nederlandse Atletiekunie. Nageeye behaalde vorig jaar bij de Olympische Spelen in Tokio zilver achter de Keniaan Eliud Kipchoge.
De marathon is zondag 17 juli over een parcours van 14 kilometer. De WK atletiek in Oregon duren van 15 tot en met 24 juli.
Drie weken na de WK atletiek zijn de EK atletiek in München (15 tot en met 21 augustus). Aan de EK marathon doen, direct op de eerste dag van het evenement, zeven Nederlanders mee. Bij de mannen zijn dat Björn Koreman, Tom Hendrikse en Ronald Schröer en bij de vrouwen Nienke Brinkman, Jill Holterman, Ruth van der Meijden en Bo Ummels.
Khalid Choukoud stond ook op de lijst van de Atletiekunie. "Dat mijn naam op de lijst wordt genoemd, is een misverstand", zegt Choukoud op Instagram. "Ik heb er namelijk voor gekozen niet deel te nemen aan de EK en WK en mij te focussen op andere marathons
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
4 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden