Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nageeye beslist over deelname WK na marathon Rotterdam

Nageeye beslist over deelname WK na marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye wil graag revanche voor zijn mislukte marathon op de WK van afgelopen zomer in het Amerikaanse Eugene, maar de Nederlander weet nog niet zeker of hij deze zomer meedoet aan de titelstrijd in Boedapest. "Ik neem pas een beslissing na de marathon van Rotterdam. Als ik daar goed uitkom en snel herstel, dan wil ik wel voor die medaille gaan", zegt hij in aanloop naar de komende editie van de Rotterdamse hardloopklassieker op 16 april.

Nageeye stond in Eugene vol vertrouwen aan de start. Hij had in het voorjaar de marathon van Rotterdam gewonnen in een Nederlands record van 2.04.56 en was naar eigen zeggen beter voorbereid dan ooit, maar de wedstrijd over 42,195 kilometer ging totaal niet naar wens. Hij 'stuiterde' op zijn nieuwe schoenen en kwam niet in zijn ritme. Toen hij inzag dat een medaille er niet inzat, stapte hij op 1 kilometer voor de finish uit.

Medailles en ereplaatsen drijven Nageeye momenteel meer dan tijden, zegt hij. "Ik focus me niet meer op een tijd van 2.02 of 2.03, hoewel ik er zeker van ben dat ik zo'n tijd nu in de benen heb. Ik vind het belangrijker om medailles te halen en op het podium te eindigen in de grote stadsmarathons. Voor mij telt bijvoorbeeld winnen in New York in 2.08 meer dan achtste worden in Berlijn in 2.03. Bovendien; winnen motiveert. Winnen maakt het trainen makkelijker, je geniet er veel meer van."

Cresendo

Ook nu gaan de trainingen crescendo, omdat hij een heel voldaan gevoel overhield aan zijn derde plaats afgelopen najaar in de marathon van New York. "Ik ben wel wat later begonnen aan de voorbereiding, half januari of zo. Ik heb wat langer aandacht gegeven aan de kinderen en het gezinsleven. Ik moest even vader zijn."

Het betekent dat hij zijn doelstelling voor komende zondag iets heeft bijgesteld. Hij wilde aanvankelijk in de halve marathon van Barcelona een aanval doen op het Nederlands record en onder het uur finishen, maar nu voelt hij zich gedwongen er een trainingsloop van te maken. "Ik mik op een tijd van 61 minuten".

Na die race in Barcelona keert de 33-jarige winnaar van olympisch zilver terug naar Ethiopië om zich op een hoogte van 2750 meter verder klaar te stomen voor de marathon van Rotterdam. Nageeye is op voorhand favoriet voor de zege, maar ook zijn Belgische vriend Bashir Abdi is kandidaat. De twee geboren Somaliërs hebben het trainingsschema voor Rotterdam goeddeels samen afgewerkt. "We delen de eigenschap dat we snel boos worden als een training niet volgens plan verloopt. Wat dat betreft is onze samenwerking wel professioneler geworden. Het is van belang dat we elkaar goed begrijpen, elkaar niet te veel opjagen in de trainingen."

Meer uit Sport

Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

6 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

12 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

13 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

13 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

13 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

15 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

1 dag geleden