Nageeye beslist over deelname WK na marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Abdi Nageeye wil graag revanche voor zijn mislukte marathon op de WK van afgelopen zomer in het Amerikaanse Eugene, maar de Nederlander weet nog niet zeker of hij deze zomer meedoet aan de titelstrijd in Boedapest. "Ik neem pas een beslissing na de marathon van Rotterdam. Als ik daar goed uitkom en snel herstel, dan wil ik wel voor die medaille gaan", zegt hij in aanloop naar de komende editie van de Rotterdamse hardloopklassieker op 16 april.
Nageeye stond in Eugene vol vertrouwen aan de start. Hij had in het voorjaar de marathon van Rotterdam gewonnen in een Nederlands record van 2.04.56 en was naar eigen zeggen beter voorbereid dan ooit, maar de wedstrijd over 42,195 kilometer ging totaal niet naar wens. Hij 'stuiterde' op zijn nieuwe schoenen en kwam niet in zijn ritme. Toen hij inzag dat een medaille er niet inzat, stapte hij op 1 kilometer voor de finish uit.
Medailles en ereplaatsen drijven Nageeye momenteel meer dan tijden, zegt hij. "Ik focus me niet meer op een tijd van 2.02 of 2.03, hoewel ik er zeker van ben dat ik zo'n tijd nu in de benen heb. Ik vind het belangrijker om medailles te halen en op het podium te eindigen in de grote stadsmarathons. Voor mij telt bijvoorbeeld winnen in New York in 2.08 meer dan achtste worden in Berlijn in 2.03. Bovendien; winnen motiveert. Winnen maakt het trainen makkelijker, je geniet er veel meer van."
Cresendo
Ook nu gaan de trainingen crescendo, omdat hij een heel voldaan gevoel overhield aan zijn derde plaats afgelopen najaar in de marathon van New York. "Ik ben wel wat later begonnen aan de voorbereiding, half januari of zo. Ik heb wat langer aandacht gegeven aan de kinderen en het gezinsleven. Ik moest even vader zijn."
Het betekent dat hij zijn doelstelling voor komende zondag iets heeft bijgesteld. Hij wilde aanvankelijk in de halve marathon van Barcelona een aanval doen op het Nederlands record en onder het uur finishen, maar nu voelt hij zich gedwongen er een trainingsloop van te maken. "Ik mik op een tijd van 61 minuten".
Na die race in Barcelona keert de 33-jarige winnaar van olympisch zilver terug naar Ethiopië om zich op een hoogte van 2750 meter verder klaar te stomen voor de marathon van Rotterdam. Nageeye is op voorhand favoriet voor de zege, maar ook zijn Belgische vriend Bashir Abdi is kandidaat. De twee geboren Somaliërs hebben het trainingsschema voor Rotterdam goeddeels samen afgewerkt. "We delen de eigenschap dat we snel boos worden als een training niet volgens plan verloopt. Wat dat betreft is onze samenwerking wel professioneler geworden. Het is van belang dat we elkaar goed begrijpen, elkaar niet te veel opjagen in de trainingen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
2 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
5 uur geledenCLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.
8 uur geledenCAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.
8 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
15 uur geleden